Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z banskobystrického kraja

KRPZ Banská Bystrica  |MM| Vodiča naháňali policajti, nezastavil pretože jazdil bez vodičského preukazu

 

     Polícia v Rimavskej Sobote obvinila z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia 32-ročného Petra S. z Kokavy nad Rimavicou. V utorok (28.5.) o 11.40 hodine, viedol osobné motorové vozidlo Seat Cordoba, po Hostinského ulici v Rimavskej Sobote.  Šoféroval aj napriek tomu, že mu bol rozhodnutím Okresného dopravného inšpektorátu v Poltári uložený trest zákazu činnosti vedenia motorových vozidiel na dobu 24 mesiacov. Na štátnej ceste pri nákupnom centre v Rimavskej Sobote ho predpísaným spôsobom zastavovala policajná hliadka. Obvinený nerešpektoval výzvu na zastavenie vozidla a pokračoval v jazde smerom na obec Dúžava. Policajná hliadka ho začala prenasledovať a na zastavenie vozidla použila tri varovné výstrely do vzduchu. Obvinený na výzvu opäť nereagoval a pokračoval v jazde. V obci Dúžava na zastavenie vozidla policajná hliadka použila tri mierené výstrely do kolies na vozidlo Setat Cordoba. Následne vozidlo zastavilo na poľnej ceste pred rodinným domom, kde vodič s vozidlom cúvol do za ním stojaceho služobného motorového vozidla, na ktorom poškodil predný nárazník. Keďže vodič odmietol z vozidla vystúpiť boli použité donucovacie prostriedky hmaty, chvaty a putá k bezpečnému zaisteniu osoby. Vodičovi bola obmedzená osobná sloboda, po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na jeho vzatie do väzby. Za tento prečin môže byť potrestaný odňatím slobody až na 2 roky.

 

     Policajti v Lučenci objasnili piatkovú lúpež, obvinili 3 mužov

 

      Vyšetrovateľ v Lučenci obvinil zo zločinu lúpeže, ktorý bol spáchaný formou spolupáchateľstva, 33-ročného Petra z Brezna, 26-ročného Michala z Veľkej nad Ipľom  a 42-ročného Igora z Brezna. Po predchádzajúcej vzájomnej dohode Michala a Petra, ktorý sa následne dohodol s Igorom, v piatok (24.5.) okolo 17.00 hodine, po vzájomnom telefonickom rozhovore vylákal Peter ako záujemca o poskytnutie úveru, 24-ročného muža,  obchodného zástupcu nebankovej spoločnosti, pred poštu v obci Veľká nad Ipľom. Tu poškodený nastúpil do vozidla Nissan Primera combi, šedej metalízy, ktoré šoféroval Peter a  išli spolu do obce Jelšovec, do novostavby pri ihrisku, kde mal záujemca o úver bývať, avšak k tejto novostavbe vodič neodbočil. V jazde pokračoval smerom na Solisko a Bagľaš, kde krátko po vyjdení z obce do vozidla nastúpil Igor, ktorý si sadol na zadné sedadlo za poškodeného a v jazde pokračovali približne 100 metrov. Následne sa s vozidlom otočili na obec Jelšovec a zastavili, na čo Peter poškodenému na ľavý bok pritlačil doposiaľ neznámy predmet so slovami „kde máš peniaze, daj peniaze“. Potom čo chcel poškodený peniaze z tašky položenej vo svojom lone a zavesenej cez pravé rameno vybrať, mu odzadu Igor nastriekal do tváre kaser s doposiaľ nestotožnenou látkou. Peter mu z rúk vytrhol tašku, vybral z nej doklady a Igor z nej vybral peňaženku. Následne sa poškodenému podarilo odopnúť bezpečnostný pás, otvoriť dvere a z vozidla vystúpiť a utiecť do poľa. Páchatelia z miesta s vozidlom odišli smerom na Lučenec, kde vo vozidle Igor  vybral  z  peňaženky  peniaze  a dal z nich  500 eur  Petrovi, ktorý ho v Lučenci z vozidla vysadil a pokračoval v jazde do Hriňovej.  Michal, ktorý sa priamo prepadnutia nezúčastnil, nakoľko sa osobne s poškodeným poznal, v Lučenci vzal do vozidla Igora s ktorým si rozdelili zvyšné peniaze a pricestovali do Hriňovej za Petrom. Igor prestúpil do Petrovho auta  a následne všetci odcestovali do miesta svojho bydliska. Konaním páchateľov bolo podľa predbežnej lekárskej správy poškodenému spôsobené podráždenie ľavej spojivky oka s dobou liečenia do 5 dní a krádežou peňaženky s finančnou hotovosťou mu vznikla škoda vo výške 2 250 eur. Policajti kriminálnej polície z Lučenca všetkých troch podozrivých mužov na základe operatívnej činnosti vypátrali a v utorok (28.5.) v popoludňajších hodinách zadržali. Michala v Lučenci, Igora v Brezne a Petra vo Vrábloch v okrese Nitra. Po vykonaní všetkých procesných úkonov ich vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na ich vzatie do väzby. Za túto lúpež môžu byť potrestaní odňatím slobody na 7 až 12 rokov.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign