Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM| Dievča malo marihuanu v škole

            Popradský policajný vyšetrovateľ vzniesol včera obvinenie pre prečin nedovolenej  výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 14 ročnému dievčaťu z obce Gánovce - Finice, okr. Poprad.

Obvinené dievča malo od presne nezistenej doby až do 30.10.2012 prechovávať u seba vysušené vrcholcovité časti rastliny konope (Cannabis). Marihuanu o celkovej hmotnosti 3,20g s priemerným 1,6 % obsahom THC mala v plechovej dóze. Z tohto množstva by bolo možné pripraviť 6 obvykle jednorazových dávok drogy. Plechovú dózu s drogou našla 30.10.2012 u obvinenej učiteľka a to v triede základnej školy v Poprade – Spišskej Sobote počas vyučovania na 1. hodine. Rastlinnú sušinu policajti zaistili a zaslali na expertízne skúmanie. Po potvrdení, že ide o drogu ako aj po vykonaní ďalších procesných úkonov vyšetrovateľ mladistvé dievča obvinil z drogovej trestnej činnosti. Stíhaná je na slobode.

 

Češka a Ukrajinec chceli vyviesť na Ukrajinu požičané auto

            Humenskýpolicajný vyšetrovateľ vzniesol včera obvinenie pre zločin legalizáciepríjmu z trestnej činnosti24 ročnej žene z Čiech a 32 ročnému mužovi z Ukrajiny. 

Dvojica si mala v jednej z českých požičovní požičať osobné auto Škoda Octavia, ku ktorému si mali sfalšovaťplnú moc za účelom vývozu daného auta mimo územia Slovenskej republiky.  V utorok 8.1.2013 v čase okolo14:20 h sa vozidlo Škoda Octavia pokúsilipreviesť cez hraničný prechod Ubľa na Ukrajinu, čo sa im však nepodarilo. Pri kontrole dokladov policajti zistili, že plná moc je falošná a nikdy nebola vystavená, preto oboch zadržali a taktiež zaistili auto. Po vznesení obvinenia vyšetrovateľ na oboch spracoval podnet na vzatie do väzby.

 

Požičané náradie nevrátil, ale predal

            Policajti z Bardejova a Kurova obvinili včera 29 ročného muža z obce Brezov (okr. Bardejov) z prečinu podvodu. 

Obvinený muž prišiel 5.12.2012 v čase o 10:50 h do jednej z bardejovských požičovní náradia. Požičal si zbíjacie kladivo, ktoré mal vrátiť do 08:00 h dňa 8.12.2012. To však ani po opakovaných telefonických výzvach neurobil, pričom už v čase prevzatia zbíjacieho kladiva konal v úmysle ho predať a peniaze použiť pre vlastnú potrebu. Spôsobená škoda bola vyčíslená na 912.- €.

V ten istý deň si pod zámienkou vykonania stavebných prác požičal od 34 ročného muža z Rokytova (okr. Bardejov) zbíjacie kladivo a vibračnú dosku. Náradie mal vrátiť do poobedňajších hodín dňa 8.12.2012. Ani tieto veci však ani po opakovaných telefonických výzvach nevrátil, pričom už v čase ich prevzatia konal v úmysle ich predať a peniaze použiť pre vlastnú potrebu. V tomto prípade bola škoda vyčíslená na 1 550.- €. Obvinený muž je stíhaný na slobode.

 

Ukradol detský kočiar

            Z prečinu krádeže obvinili včera popradskí policajti 20 ročného mladíka zo Štrby, okr. Poprad. 

V utorok (8.1.2013) podvečer vošiel obvinený cez neuzamknuté vchodové dvere do chodby spoločných priestorov jedného obytných blokov na Husovej ulici v Poprade.  Odtiaľ zobral voľne položený a detský kočiar, v hodnote 200.- €. Nakoľko tejto krádeže sa dopustil aj napriek tomu, že za obdobný čin bol v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý pokutou za priestupok proti majetku, bolo jeho súčasné konanie kvalifikované ako trestný čin.  Policajti obvineného zadržali počas včerajšieho dňa a umiestnili ho do cely policajného zaistenia. Po vznesení obvinenia bol na neho spracovaný podnet na vzatie do väzby.

 

nerezové výpalky mal ukradnúť 36 ročný muž

            Stropkovskí policajti obvinili včera z prečinu krádeže 36 ročného muža zo Stropkova.

Obvinený Stropkovčan mal v noci z 12.12.2012 na 13.12.2012 kradnúť v areáli istej firmy Chotčanskej ulici v Stropkove. Z palety pred skladovacím priestorom mal ukradnúť 20 ks kruhových nerezových výpalkov hrúbky 10 mm a 20 mm, o priemere 200 mm až 250 mm a celkovej hmotnosti cca 100 kg. Spôsobená škoda bola vyčíslená na 600.- €. Polícia obvineného stíha na slobode.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign