Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM| Dopravná akcia na alkohol a nemotorových účastníkov premávky

            Na cestách Prešovského kraja vykonala polícia včera (28.1.2013) ráno osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie zákazu požívania alkoholických nápojov, vodičmi pred alebo počas jazdy a kontrolu nemotorových účastníkov cestnej premávky.  

Policajti zistili celkom 114 priestupkov, z toho 89 vyriešili blokovou pokutou, 2 priestupky oznámili na správne konanie a 23 priestupkov riešili policajti napomenutím. Jedného priestupku sa dopustil cyklista, za čo mu bola uložená bloková pokuta. Požitie alkoholických nápojov bolo zistené u troch vodičov motorových vozidiel, pričom v jednom prípade išlo o trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Zadržaných bolo 10 vodičských preukazov,  2 pre alkohol a 8 pre insolventnosť a taktiež policajti zadržali 3 osvedčenia o evidencii vozidla.

 

Vodiči jazdili pod vplyvom alkoholu

            Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili včera staroľubovnianskí dopravní policajti dvoch mužov – vodičov osobných áut. 

V nedeľu (27.1.2013) v čase okolo 23:25 h zastavovala policajná hliadka na Ul. Okružnej v Starej Ľubovni pomocou zvláštneho výstražného zariadenia na policajnom aute osobné auto VW Polo. Vodič však na výzvy k zastaveniu nereagoval a pokračoval v jazde smerom na Ul. Zimnú. Policajti vozidlo prenasledovali až pred jeden z rodinných domov, kde vodič s vozidlom zastavil. Pri kontrole policajti zistili, že auto viedol 31 ročný muž zo Starej Ľubovne, pričom bol podrobený dychovej skúške na alkohol. Výsledok bol pozitívny, v dychu mu bola nameraná hodnota 0,94 mg/l etanolu na liter vydychovaného vzduchu. Policajti muža zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia.

 

Druhého vodiča, 52 ročného muža zo Starej Ľubovne, zastavila a kontrolovala policajná hliadka včera v čase okolo 12:10 h pri základnej škole v obci Hniezdne. Policajti podrobili vodiča dychovej skúške na alkohol, pričom aj v tomto prípade bol výsledok pozitívny. Výsledok dychovej skúšky bol 1,19 mg/l etanolu na liter vydýchnutého vzduchu. Policajti aj tohto vodiča zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia.

 

 Krivo obvinila manžela

            Bardejovský policajný vyšetrovateľ vzniesol včera obvinenie 58 ročnej žene z Lenartova, okr. Bardejov, za prečin krivé obvinenie.  

Obvinená žena vo svojom trestnom oznámení zo dňa 27.11.2012 lživo obvinila, po riadnom poučení v zmysle zákonných ustanovení Trestného poriadku svojho manžela (49r.). Následne 7.12.2012 v dodatku zápisnice o trestnom oznámení uviedla, že si to vymyslela, kde na základe týchto výpovedí bolo jej trestné oznámenie za prečin nebezpečné vyhrážanie odmietnuté. Obvinená je stíhaná na slobode.

 

Kradol plech zo strechy

            Z prečinu krádeže obvinili včera policajti zo Svitu 24 ročného muža z obce Mengusovce, okr. Poprad. 

V pondelok (28.01.2013) dopoludnia prišiel obvinený muž do areálu bývalých liečebných kúpeľov v obci Štôla. Vyliezol na strechu budovy, na ktorej pomocou páčidla odstránil plechové časti strechy, kde dva kusy plechov zhodil na zem a tieto chcel speňažiť v zberných surovinách. K tomu však už nedošlo, nakoľko pri krádeži ho prichytila policajná hliadka. Keďže v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch bol postihnutý pokutou za priestupok a to krádež dreva z lesa, bolo jeho súčasné konanie kvalifikované ako trestný čin. Po zadržaní bol obvinený umiestnený do cely policajného zaistenia a bol spracovaný návrh na podanie obžaloby.

 

 

Ukradnuté oblečenie zapálil

            Policajti z Giraltoviec obvinili včera z prečinov krádeže, poškodzovania cudzej veci a porušovania domovej slobody 46 ročného Stropkovčana. 

Obvinený muž sa mal 14.1.2013 v podvečerných hodinách vlámať do jedného z rodinných domov v obci Radoma, okr. Svidník. Po vybratí sklenenej výplne na dverách si z vnútra odomkol vchodové dvere a z domu mal potom ukradnúť oblečenie, ktoré následne spálil za domom. Taktiež mal z domu ukradnúť fotografie, drevenú pokladničku s porcelánovými zásuvkami, 2 ks zásobníkov s DVD nosičmi, VHS kazetu a svietnik. Škoda bola vyčíslená na cca. 450.- €. Polícia obvineného muža stíha na slobode.

 

Zlodej kradol v potravinách

            Počas noci z nedele na pondelok sa zatiaľ neznámy páchateľ vlámal do predajne potravín v obci Belá nad Cirochou okr. Snina.  

V zadnej časti budovy zlodej najprv prekonal dve visiace zámky na mrežiach dverí a následne prekonal zámok aj na samotných dverách. Dostal sa tak do skladu, kde následne ešte vylomil jeden dvere, cez ktoré sa dostal do samotnej predajne potravín. Odtiaľ potom ukradol rôzne druhy kávy, cigarety, žuvačky, mrazené mäso a peniaze. Následne ešte vošiel do kancelárie kde z písacieho stola odcudzil peniaze a stravné lístky. Celková škoda spôsobená krádežou a poškodením bola predbežne vyčíslená na 1 834.- €. Prípad vyšetrujú policajti zo Sniny ako prečin krádeže.

 

Z dvora rodinného domu zmizlo 500 l nafty

            Sabinovskí policajti vyšetrujú krádež nafty, ktorú včera oznámil 63 ročný muž z Hubošoviec.

Ku krádeži došlo počas noci z nedele na pondelok. Doposiaľ neznámy páchateľ vošiel na pozemok pri rodinnom dome oznamovateľa a z tam uloženého plastového kanistra o objeme 1000 litrov odčerpal a ukradol 500 litrov motorovej nafty. Škoda bola vyčíslená na 708,50,- €. Polícia prípad vyšetruje ako prečin krádeže a prečin porušovania domovej slobody.

  

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign