Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 27. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM| Dvaja mladí Medzilaborčania vykradli predajný stánok

            Do niekoľkých hodín od krádeže vlámaním do predajného stánku v Medzilaborciach policajti zadržali dvoch podozrivých, ktorých následne aj z tejto krádeže obvinili.

Dvaja Medzilaborčania (14r. a 20r.) sa do stánku na Laboreckej ulici vlámali v utorok (5.2.2013) v čase okolo 00:30 h. Sekerou rozbili zámok a vypáčili vchodové dvere, vošli a ukradli odtiaľ rôzny alkohol, cigarety, kávu, sladkosti a poľské mince. Škoda spôsobená krádežou bola vyčíslená na najmenej 216,18.- € a 31 Zlotých a 95 Groszy a škoda na zariadení bola vyčíslená na najmenej 150.- €. Obvinení sú stíhaní na slobode.

 

Na lúke chytili a na smrť ubili srnca

            Z prečinu pytliactva obvinili včera policajti z Veľkého Šariša dvoch mužov (22r. a 23r.) z obce Svinia, okr. Prešov.

Počas utorkového dopoludnia obvinená dvojica na poli medzi obcami Župčany a Malý Šariš chytila a usmrtila srnca vo veku 6-7 mesiacov a váhe 7-8 kg. Po jeho chytení na lúke začali do srnca kopať až kým ho neusmrtili. Následne mŕtveho srnca ukryli v kroví blízko cesty I/18 s tým, že večer keď sa budú vracať z Prešova srnca zoberú a rozdelia si mäso. K tomu však už nedošlo, nakoľko krátko po čine policajti obidvoch zadržali v Malom Šariši. Spôsobená škoda bola vyčíslená na 100.- €. Polícia oboch obvinených stíha na slobode.

 

 Byt nesprostredkoval, peniaze si nechal

            Vranovský policajný vyšetrovateľ vzniesol včera obvinenie pre prečin podvodu 36 ročnému mužovi z obce brestov, okr. Humenné.

V priebehu minulého roka mal obvinený opakovane vylákať pod zámienkou sprostredkovania kúpy bytu vo Vranove n/Topľou od 25 ročnej ženy zálohy v celkovej sumu 8 650.- €. K sprostredkovaniu žiadneho predaja bytu ani vráteniu zálohy zo strany obvineného však nedošlo. Obvinený je stíhaný na slobode.

 

Pozor na krádeže vo vlaku

            Humenskí železniční policajti vyšetrujú krádež v rýchliku Šírava smerujúceho z Prahy do Humenného.

Spomínaným rýchlikom cestoval 10.1.2013 60 ročný muž z obce Čukalovce, okr. Snina. V čase od 02:58 h do 10:26 h v úseku Žilina - Humenné doposiaľ neznámy páchateľ využil spánok poškodeného a bez zjavného použitia násilia mu z v kupé vozňa II. triedy odcudzil malú cestovnú tašku. V taške, ktorú mal položenú pri sebe na odkladacej poličke, bola peňaženka, hygienické potreby, oblečenie, šeky a iné osobné písomnosti. Škoda bola vyčíslená na najmenej 350.- €.

 

 

Ako sa chrániť pred zlodejmi vo vlaku? Polícia ponúka niekoľko rád:

Peňaženku, osobné doklady, mobil, ale aj cenné veci majte podľa možnosti pri sebe. Nikdy ich nenechávajte bez dozoru.

Využívajte všetky možnosti ochrany svojich vecí: uzávery, zipsy, viacnásobné istenie a podobne.

Batožinu nenechávajte bez dozoru ani na krátky čas. Aj krátky čas stačí na to, aby ste o ňu prišli.

Pozor aj na hlučné správanie cestujúcich, na ich hlučné hádky alebo na krátkodobý zhluk ľudí. Môže to byť len podnet na odpútanie vašej pozornosti.

Pozor na tých, ktorí sa od vás pokúšajú získavať informácie, hoci aj o cestovaní. Možno sa tiež len snažia odpútať vašu pozornosť.

Pozor na komunikáciu z okna vlaku na staniciach. Priestor za sebou nemáte pod kontrolou

Ak cestujete v noci, snažte sa necestovať sami.

Ak je to možné, vyhýbajte sa alkoholu. Otupuje pozornosť a láka zlodejov.

Majte na pamäti, že zlodejov môže byť viac.

  

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign