Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM| Policajti z Drienova chytili zlodeja utekajúceho z krádeže

            Z prečinov porušovania domovej slobody a krádeže obvinili včera policajti z Drienova 18 ročného muža z obce Kendice, okr. Prešov.

Počas včerajšieho dopoludnia prišiel obvinený mladík k jednému z domov v obci Petrovany, okr. Prešov. Cez neuzamknutú bránku vošiel na pozemok a tehlou rozbil jedno z okien, pričom mu začala z ruky tiecť krv. Aj napriek tomu cez rozbité okno vošiel dnu a začal prehľadávať jednotlivé izby. V detskej izbe otvoril skriňu, túto prehľadal a veci z nej povyhadzoval na posteľ, prešiel do kúpeľne, z ktorej nič nezobral, nato sa vrátil do miestnosti, kde rozbil okno a tam zo skrine zobral taniere, poháre a utierky, ktoré si dal do igelitovej tašky. Následne ďalšie taniere, poháre a nejaký porcelán dal do záclony, ktorá bola v izbe, prešiel do zadnej časti domu, kadiaľ chcel odísť cez okno, ktoré sa snažil vypáčiť, čo sa mu nepodarilo. Vrátil sa do izby, zobral prichystané veci a cez okno, ktorým vošiel do vnútra vyšiel z domu. Keď bol na schodoch uvidel ho okolo idúci muž. Rozbehol sa preto k bránke, ktorou vošiel na pozemok. V tej chvíli pri vstupe na pozemok ale pristavilo osobné auto, preto sa otočil a utekal naspäť. Pri úteku všetky veci hodil na zem pri dome, preskočil plot a po lúke ušiel k železničnej stanici a ďalej smerom k rómskej osade, kde ho zadržala policajná hliadka. Poškodením zariadenia vznikla majiteľovi domu škoda 150.- €. Obvinený mladík je stíhaný na slobode.

    

Objasnená krádež telekomunikačného kábla

            Štyroch mužov (16r. – 23r.) z obce Krajná Bystrá, okr. Svidník, obvinil včera svidnícky policajný vyšetrovateľ zo zločinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

V apríly minulého roku mala obvinená štvorica ukradnúť telekomunikačný kábel. V lesnom poraste medzi obcami Nižný Komárnik a Vyšný Komárnik vytrhli záver a kabeláž cca 1 m telekomunikačného kábla, ktorý bol umiestnený v plechovom sieťovom rozvode. Následkom toho došlo k poruche prevádzky telekomunikačných zariadení v obci Vyšný Komárnik okr. Svidník. Škody boli vyčíslené na cca 150.- €. Polícia obvinených stíha na slobode.

 

Do baru sa vlámali traja mladíci

            Hanušovským policajtom sa v priebehu niekoľkých dní podarilo objasniť krádež vlámaním do jedného z barov v obci Medzianky, okr. Vranov n/Topľou.

Z prečinu krádeže boli obvinení traja muži (18r. – 19r.) z obce Ondavské Matiašovce, okr. Vranov n/Topľou. Trojica obvinených sa do baru mala vlámať v noci zo 6.2.2013 na 7.2.2012. Po prekonaní zámkov na ochranných mrežiach dverí urobili v strednej časti vchodových drevených dverí otvor, cez ktorý vošli dovnútra. Tu prekonali ďalšie, pričom sa dostali až do samotného baru avšak nič neukradli. Škoda na zariadení bola vyčíslená na približne 200.- €. Obvinení sú toho času umiestnení v Ústave na výkon väzby a ústave na výkon trestu odňatia slobody v Košiciach pre inú trestnú činnosť.  

  


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign