Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 24. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM| Na železničnej trati v Prešove usmrtená 43 ročná žena.

Železničná polícia v Prešove začala trestné stíhanie  pre prečin usmrtenia, ku ktorému došlo včera /11.04.2013/ o pol deviatej večer.

Na traťovom úseku medzi železničnou zastávkou Prešov - mesto a zastávkou Veľký Šariš,  došlo k usmrteniu 43 ročnej Prešovčanky. Žena mala stáť v koľajisku a na výstražné zvukové znamenie rušňovodiča prichádzajúceho osobného vlaku nereagovala. Rušňovidič aj napriek použitiu rýchlobrzdy, pre krátku vzdialenosť nedokázal zrážke zabrániť. Ohliadajúca lekárka konštatovala smrť následkom devastačných poranení. Následkom tejto udalosti došlo k meškaniu dvoch osobných vlakov v trvaní 110 minút.

 

V Krajnej Bystrej nájdená munícia z obdobia II. svetovej vojny

Na  linku 158 oznámil včera /11.04.2013/ obyvateľ obce Krajná Bystrá, okr. Svidník, nález neznámej munície.

Munícia sa nachádzala v trávnatom poraste približne 20 m od  cesty vedúcej do obce. Išlo o 4 ks 76 mm delostreleckých granátov a 1 ks 82 mm mínometného granátu z obdobia II. svetovej vojny. Muníciu zaistil policajný pyrotechnik z Prešova a prevzal ju na likvidáciu.

            Polícia upozorňuje občanov, aby v prípade nálezu munície s touto v žiadnom prípade nemanipulovali. Je potrebné si zapamätať miesto nálezu. Hlavne v tých prípadoch ak je niekde v lese, alebo v neznámej oblasti. Vhodné je, ak si toto miesto nejakým spôsobom označíme, alebo v okolí nájdeme nejaké záchytné body,   podľa  ktorých je možné opätovne nájsť dané miesto. Následne nález oznámiť na najbližšom oddelení Policajného zboru alebo na čísle 158. V zastavaných oblastiach s pohybom ľudí je potrebné zabezpečiť miesto do príchodu policajnej  hliadky. 

Nález munície ma naozaj zmysel ohlásiť, pretože v minulosti sa už vyskytli prípady usmrtení a vážnych zranení pri neodbornej manipulácii s takouto muníciou. Ďalšie riziká hrozia napríklad aj pri lesných požiaroch, kedy takáto munícia je vplyvom teplôt privádzaná k výbuchu. Niektorá munícia aj keď je stará, je  funkčná a môže vybuchnúť.

 

Vykradnutý rodinný dom v Majerovciach

Vranovskí policajti vzniesli včera /11.04.2013/ obvinenie pre prečin krádeže 19 ročnému mužovi z Vranova nad Topľou.

Vranovčan sa mal krádeže dopustiť v dobe od 02.01.2013 do 19.01.2013, kedy doposiaľ nezisteným spôsobom prekonal drevené vchodové dvere rodinného domu v obci Majerovce, okr. Vranov nad Topľou. Z domu odcudzil video recorder s DVD, domáce kino, mobilný telefón, posteľne prádlo, poháre, šálky, vodovodnú batériu na vaňu so sifónom, záclony, 200 ks dvd nosičov, scart káble a fotoaparát.  38 ročnému majiteľovi bola krádežou spôsobená celková škoda vo výške takmer 1.700,- Eur. Obvinený je stíhaný na slobode.

 

 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign