Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 24. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM|  Obvinený z lúpeže so zbraňou v Snine bol zadržaný

      Vyšetrovateľ PZ v Humennom vzniesol včera /15.04.2013/ obvinenie 15 ročnému Sninčanovi pre zločin lúpeže a to závažnejším spôsobom konania so zbraňou.

Obvinený si vyhliadol predajňu textilu second handu, ktorá sa nachádza  v jednom z rodinných domov na Ul. Pčolinskej v Snine.  Chlapec vošiel do predajne a požiadal predavačku, aby mu ukázala nejaký tovar o ktorý ale nejavil záujem. Po tom, čo sa presvedčil, že sa nikto nenachádza v blízkosti vchodových dverí predajne vytiahol nôž a od predavačky pýtal peniaze. Žena mu ukázala finančnú hotovosť, ktorú mala v tom čase v predajni a to cca 15-20 centov. Mladík bol nespokojný s touto hotovosťou a preto jej prikázal zamknúť dvere a chcel , aby išla za plachtu skúšobnej kabínky, čo však odmietla.  Obvinený ju začal ťahať do kabínky, no predavačke sa podarilo otvoriť dvere predajne a zakričať o pomoc. Mladík na to  utiekol. K zraneniam ani k škode nedošlo. Lúpež objasnili policajti Obvodného oddelenia PZ v Snine v spolupráci s humenskou kriminálnou políciou v extrémne krátkom čase. Po zadržaní a vznesení obvinenia umiestnil vyšetrovateľ mladistvého chlapca do cely policajného zaistenia a zároveň spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.  

 

Dopravné akcie v okrese Svidníku

            V dôsledku vysokej intenzity nákladnej dopravy v okrese Svidník ako aj stále sa zvyšujúci počet preťažených vozidiel, či vozidiel bez povinnej úhrady za používanie vymedzených úsekov ciest v okrese Svidník sa na tomto území konal spoločný výkon služby a následne dopravno-bezpečnostná akcia.

Spoločný výkon služby policajtov dopravnej polície sa uskutočnil v dobe od 21.30 hod 14.4.2013 do 01.30 hod 15.04.2013. Počas tejto akcie policajti zistili celkovo 21 priestupkov. V jednom prípade bol zistený alkohol u vodiča poľského kamióna, ktorý bol prejednaný v správnom konaní,  kde mu bola uložená pokuta 400.- Eur a zákaz činnosti na dobu 18 mesiacov. Čo sa týka merania hmotnosti, porušenie tohto ustanovenia bolo zistené v jednom prípade.

Dopravno-bezpečnostná akcia nadväzovala na spoločný výkon služby, konkrétne v čase od 01.00 hod do 15.00 hod. dňa 15.04.2013, pričom taktiež bola zameraná na kontrolu nákladnej automobilovej dopravy.  Počas tejto akcie policajti zistili 42 priestupkov, z ktorých 36 vyriešili v blokovom konaní, 5 priestupkov vyriešili napomenutím a jeden priestupok bol oznámený na správne konanie. Alkohol policajti zistili u jedného nemotorového účastníka cestnej premávky.  

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign