Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM| Pod hrozbami žiadal stiahnuť obvinenie

            Kežmarská policajná vyšetrovateľka vzniesla včera obvinenie pre zločin vydierania 37 ročnému mužovi z Kežmarku.

Obvinený Kežmarčan mal dva dni po sebe pod hrozbou násilia nútiť 41 ročnú ženu aby išla stiahnuť obvinenie proti jeho osobe. K prvému incidentu došlo 17.4.2013 v dopoludňajších hodinách. Žena v tom čase prechádzala po Baštovej ulici v Kežmarku, pričom obvinený za ňou kričal, aby išla stiahnuť žalobu, lebo jej urobí zo života peklo. K druhému incidentu došlo nasledujúci deň, tiež v dopoludňajších hodinách. Keď poškodená prechádzal po Hviezdoslavovej ulici v Kežmarku, obvinený mal na ňu kričať, aby išla stiahnuť žalobu, lebo jej urobí zo života peklo a deti budú siroty. Týmto konaním mal obvinený Kežmarčan pod hrozbou nútiť, aby stiahla obvinenie zo dňa 4.4.2013 voči jeho osobe pre trestný čin nebezpečného vyhrážania. Policajti muža zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia.

 

Neúspešní zlodeji:

            Z prečinu krádeže v štádiu pokusu obvinili včera bardejovskí policajti piatich mladíkov (15r. - 25r.) z obce Zborov, okr. Bardejov.

Začiatkom januára tohto roku sa obvinená pätica chcela vlámať do kaviarne a obchodu v Zborove. V oboch prípadoch však boli neúspešní. V nočných hodinách 5.1.2013 prišli ku kaviarni, ale na mieste zistili, že objekt je chránený signalizačným zariadením, preto od svojho  úmyslu  upustili. Presunuli sa preto k predajni potravín. Dvaja odišli k hlavnej príjazdovej ceste do obce Zborov smerom od Bardejova, aby tam dávali pozor na možnosť prichádzajúcej policajnej hliadky. Ostatní sa kovovou tyčou pokúsili rozbiť okno na vchodových dverách, čo sa im nepodarilo nakoľko na okne bola bezpečnostná fólia. Zároveň po druhom údere sa spustilo signalizačné zariadenie a tak ušli preč. Škoda spôsobená poškodením bezpečnostnej fólie bola vyčíslená na 50.- €. Všetci piati obvinení sú stíhaní na slobode.

 

Hra so zápalkami sa skončila popálenou tvárou:

            Hra 9 ročného chlapca vo vraku osobného auta sa včera skončila popáleninami 2. stupňa.

V obci Petrová (okr. Bardejov) sa počas popoludnia hral miestny chlapec so zápalkami v rozobratom vraku auta Škoda Favorit. Auto stálo na voľnom priestranstve medzi chatrčami. Vo vraku sa vznietili horľavé látky, v dôsledku čoho chlapec utrpel popáleniny tváre 2. stupňa s doposiaľ presne nezistenou dobou liečenia. Bardejovský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.

 

Bez telefónneho spojenia pre ukradnuté káble:

            Na policajnú linku 158 oznámil včera dopoludnia pracovník telekomunikačnej spoločnosti krádež telekomunikačných káblov v Prešove.

Doposiaľ neznámy páchateľ mal v sobotu 20.4.2013 na Levočskej ulici postupne odstrániť poklopy na jedenástich káblových šachtách. Následne v nich odrezal časti telekomunikačného kábla v dĺžkach asi po 1,5 m a tieto ukradol. Týmto konaním spôsobil aj prerušenie telekomunikačnej prevádzky pre asi 100 účastníkov na  Hlavnej ulici v Prešove. Škoda spôsobená krádežou bola predbežne vyčíslená na najmenej 1.000.-€. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia a prečin krádeže.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign