Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM|  Preventívno – bezpečnostná akcia v Poprade

            V čase od 22.00 hod dňa 29.06.2013 do 03.00 hod dňa 30.06.2013 sa konala v Poprade preventívno – bezpečnostná akcia .

Akcia bola zameraná na  predchádzanie nepriaznivej situácie na úseku majetkovej trestnej činnosti s dôrazom na predchádzanie krádeže motorových vozidiel, krádeži vlámaním, pátrania po osobách, veciach a po páchateľoch trestnej činnosti, hľadaných osobách, zbraniach a strelive, výbušninách omamných a psychotropných látkach a jedoch alebo po veciach pochádzajúcich z trestnej činnosti. Snahou akcie bolo aj  zabezpečiť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky v tomto regióne a odhaľovať priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky na pozemných komunikáciách. Do samotného výkonu  bolo zapojených celkom 94 policajtov z poriadkovej, dopravnej ako aj z kriminálnej polície a 30 služobných cestných vozidiel. Počas akcie boli zistené 2 trestné činy a 47 priestupkov. Celkovo bolo skontrolovaných takmer 840 osôb a skúške na prítomnosť alkoholu v dychu bolo podrobených viac ako 290 osôb. Počas tejto akcie nedošlo k zraneniu osôb a ku škodám na majetku.

 

Krádež 450 litrov motorovej nafty

Železničná polícia v Humennom vyšetruje krádež nafty z motorového rušňa. Poverený príslušník začal vo veci trestné stíhanie pre prečin krádeže.

Doposiaľ nezistený páchateľ mal v nočných hodinách v dobe od 29.06.2013 do 30.06.2013 vniknúť do areálu rušňového depa železničnej stanice v Humennom a z nádrže motorového rušňa ukradnúť 450 litrov nafty. Rušeň bol odstavený pri hale opráv. Zlodej svojím konaním spôsobil železničnej spoločnosti  škodu vo výške najmenej 500,-Eur.

 

Zlodej prichytený políciou priamo pri čine – nestihol nič ukradnúť

            Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Levoči vzniesol obvinenie pre prečin krádeže v štádiu pokusu a pre prečin poškodzovania cudzej veci mužovi z obce Lednické Rovné, okr. Levoča.

36 ročný muž sa mal v sobotu /29.06.2013/ pár hodín po polnoci neoprávnene dostať do objektu prevádzky zberných surovín na Ul. Novoveská cesta, v Levoči. Obvinenému sa nepodarilo kladivom, ktoré si doniesol so sebou prekonať vchodové dvere a tak sa do budovy dostal až potom, čo rozbil časť presklenej steny na tomto objekte. Vo vnútorných priestoroch stihol rozbiť ,,len,,  jedny drevené sklenené dvere a 4 okná, keďže bol na mieste prichytený príslušníkmi Policajného zboru. Muž bol zadržaný  a umiestnený do cely policajného zaistenia. Obvinený muž svojím konaním spôsobil pre vlastníka objektu  škodu poškodením vo výške 930,-EUR.

 

 Krádež káblov z telekomunikačného stĺpa

            Medzi obcou Hraničné a obcou Mníšek nad Popradom v časti zvanej Vojtuvka,  v okrese Stará Ľubovňa,  neznámy páchateľ odcudzil káble telekomunikačného stĺpa.

Ku skutku došlo pravdepodobne v piatok /28.06.2013/. Páchateľ vyšiel na stĺp odkiaľ odstrihol dva káble o dĺžke 1200 metrov, čím pre spoločnosť so sídlom v Bratislave spôsobil škodu  3.000,-Eur. Polícia v Starej Ľubovni začala trestné stíhanie pre prečin krádeže.

 

Odcudzené jazdecké sedlo, jazdecké topánky i jazdecké bičíky

            Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Poprade vzniesol v sobotu /29.06.2013/ obvinenie trom mladým ľuďom pre prečin krádeže formou spolupáchateľstva.

Najstarší z obvinených má 18 rokov a ďalšie dve obvinené majú len 15 rokov. Ku skutku malo dôjsť v dobe od 28.06.2013 do 29.06.2013. Chlapec s dievčatami vnikli do areálu bývalého poľnohospodárskeho družstva na Ul. Brokoffovej v Poprade – Spišskej Sobote, vypáčili okno na budove a vnikli dnu. Z miestnosti zvanej sedláreň odcudzili jazdecké sedlo, dva strmeňové remene na sedlo, dva strmene, gelovú tlmiacu podložku, dve podsedlovky na koňa,  chránič chrbta, jazdeckú prilbu,  podbrušník,  pár jazdeckých topánok,  jazdecké bičíky ako ďalšie doplnky k jazdectvu.  Krádežou vznikla celková škoda vo výške takmer 1.600,-Eur.  

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign