Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM|   Krádež v Bardejovskej pizzerii objasnená

            Bardejovská polícia vzniesla obvinenie 18 ročnému miestnemu mladíkovi pre prečin krádeže, ktorej sa mal dopustiť koncom mája tohto roku v jednej z pizzerii.

Obvinený sa dostal do objektu cez pootvorené vetracie okno na toalete. V priebehu niekoľkých dní odcudzil prenosný DVD prehrávač, priamočiaru brúsku, náramkové hodinky, multifunkčné zariadenie, kolieskové korčule, niekoľko fliaš alkoholu, ponorný mixér i rýchlovarnú kanvicu. Bardejovčan krádežou spôsobil spoločnosti so sídlom na Ul. Dlhý rad, v Bardejove škodu vo výške viac ako 1.000,-Eur.

 

Krádež v zlatníctve – škoda viac ako 15.000,-Eur

            Včera /02.07.2013 / na linku 158 oznámila majiteľka jedného zo  zlatníctiev v Bardejove krádež mnohých šperkov z jej predajne.

Ku krádeži malo dôjsť v dobe od 01.07.2013 do 02.07.2013. Doposiaľ neznámy páchateľ sa dostal do  predajne nachádzajúcej sa v tzv. Bocianom komplexe na Ul. Partizánskej, v Bardejove  tak, že odomkol dve zámky na vchodových dverách. Z presklených vitrín zlodej odcudzil veci zo striebra ako prstene, prívesky, retiazky, náramky, náušnice a rôzne súpravy, celkovo o váhe približne 1.500 gramov, čo predstavuje hodnotu takmer 2.500,-Eur. Z bezpečnostnej plechovej skrine, ktorá sa nachádzala v sklade tejto predajne, páchateľ vypáčil dvere a z nej odcudzil asi 100 kúskov rôznych vecí zo zlata, čo predstavuje hodnotu viac ako 12.500,-Eur. Krádežou na odcudzených veciach ako aj na poškodení zariadenia vznikla majiteľke tohto klenotníctva škoda v celkovej hodnote 15.200,-Eur.  Poverený príslušník Policajného zboru v Bardejove začal v tomto prípade trestné stíhanie pre prečin krádeže.

 

Obvinený z nebezpečného vyhrážania, umiestnený do cely policajného zaistenia   

            Včera /02.07.2013/ poverený príslušník Obvodného oddelenia Spišská Belá vzniesol obvinenie pre prečin nebezpečného vyhrážania 29 ročnému mužovi z obce Jurské, okr. Kežmarok.

Obvinený muž mal tento pondelok dopoludnia na autobusovej stanici slovne napadnúť miestneho 59 ročného muža, so slovami, aby na neho nepozeral, že  toto nie je ešte všetko a že útok bude ešte pokračovať a že večer príde k nemu a k jeho synovi.  Obvinený muž skutočne v tento deň večer podišiel k rodinnému domu tohto muža, vyhrážal sa celej jeho rodine a vidlami, ktoré si priniesol so sebou, rozbil sklenenú výplň na okne kuchyne.  Vyhrážkami voči celej rodine vzbudil u poškodeného dôvodnú obavu o ich životy a zdravie. Obvinený muž následne prešiel k druhému rodinnému domu  a vidlami, ktoré mal stále so sebou, aj tu rozbil sklenenú výplň na dvojitom okne kuchyne domu. V dome sa v tom čase nachádzal  24 ročný miestny muž. Obvinený sa opätovne vyhrážal všetkým zabitím a len čo poškodený mladý muž vyšiel pred dom, tak na neho fyzicky zaútočil vidlami v snahe pichnúť ho do oblasti brucha. Opakovanými vyhrážkami ako aj samotným útokom vzbudil obvinený aj u tohto poškodeného dôvodnú obavu o jeho život a zdravie. Útočník bol hliadkou Obvodného oddelenia PZ Spišská Belá obmedzený na osobnej slobode a následne bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Na muža bude spracovaný podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

 

Z budovy senníka ukradnuté medené káble.

            Doposiaľ neznámy páchateľ ukradol z budovy senníka v priestoroch hospodárskeho družstva v Nižnej Oľšave, okr. Stropkov medené káble.

Ku skutku malo dôjsť v dobe od 28.06.2013 do 01.07.2013. Páchateľ si odniesol presne 17 kusov medených štvoržilových elektrických káblov, ktorých hodnota sa odhaduje na cenu 4.000,-Eur. Obvodné oddelenie Turany začalo včera /02.07.2013/ vo veci trestné stíhanie pre prečin krádeže. 

 

 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign