Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 27. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM| Na povale rodinného domu nájdená munícia

            V obci Abrahámovce, okr. Bardejov bola na pôjde jedného z rodinných domov nájdená munícia z obdobia II. svetovej vojny.

48 ročný majiteľ pri upratovaní povaly našiel drevenú skrinku, v ktorej bolo 9 granátov a 10 nábojov rôzneho kalibru. Nález bol ohlásený na Obvodné oddelenie Policajného zboru Raslavice včera /09.07.2013/ v ranných hodinách. Munícia bola zaistená a prevzatá pyrotechnikom.   

Polícia upozorňuje občanov, aby v prípade nálezu akejkoľvek munície, v žiadnom prípade s ňou nemanipulovali. Nález je potrebné oznámiť na najbližšom oddelení Policajného zboru alebo na čísle 158. Pri náleze munície v zastavaných oblastiach s pohybom ľudí je potrebné zabezpečiť miesto nálezu do príchodu policajnej  hliadky, v prípade, ak munícia sa našla v neznámom priestore, napr. v lese, je potrebné toto miesto označiť.  Nikdy nezabúdajme na to, že aj keď je munícia stará, môže byť funkčná a môže vybuchnúť. 

           

Krádež v byte na prízemí

Obvodné oddelenie Policajného zboru Vysoké Tatry začalo včera / 09.07.2013/ trestné stíhanie pre prečin krádeže a prečin porušovania domovej slobody, ku ktorej došlo v jednom z bytov na prízemí na Ul. Pod lesom, v Dolnom Smokovci.

Doposiaľ  neznámy páchateľ vošiel do tohto prízemného bytu v čase od 08:00 hod do 09:00 hod a to bez zjavného násilia, či akéhokoľvek poškodenia. V byte našiel cestovnú tašku, z ktorej ukradol finančnú hotovosť  ako aj vkladnú knižku.  80 ročnej majiteľke touto krádežou vznikla škoda takmer 2.000,- Eur.  

Nastal čas dovoleniek, ktorý je ideálnym obdobím pre zlodejov, ktorí radi ,, navštívia,, naše domácnosti. V rámci minimalizovania možnosti takýchto návštev je dôležité starostlivo uzamykať dvere a zatvárať okná. Netreba zabúdať ani na podkrovie, poschodie, malé strešné okná a pivničné okná – predovšetkým pri bytoch na prízemí a rodinných domoch.  Nikdy nenechávajte kľúče na tzv. dohovorených miestach ( pod rohožkou, v kvetináči atď.) – zlodeji sú tiež ľudia a tieto miesta veľmi dobre poznajú.  Ak odchádzate zo svojho domu na dlhší čas, nezaťahujte okná žalúziami alebo roletami – dávate tým na vedomie, že nie ste doma. Jedným z najlepších spôsobov ako si zabezpečiť svoje obydlie pred zlodejmi, je mať dobré vzťahy so susedmi. Požiadajte ich, aby venovali pozornosť okoliu vášho domu, bytu, prípadne si všímali pohyb neznámych podozrivých osôb. V prípade ak vo svojom okolí zaregistrujete pohyb podozrivých alebo neznámych osôb, ihneď kontaktujte známe číslo 158, kde vďaka Vašej pozornosti možno predídeme ďalším „nepozvaným návštevám“ vo vašich domovoch.

 

Podpálených 20 ton odpadovej drevnej hmoty

            Obyvateľ obce Nižné Ružbachy oznámil včera /09.07.2013 / na políciu , že mu niekto podpálil 20 tonovú kopu drevnej hmoty.

Vyšetrovaním bolo zistené, že doposiaľ neznámy páchateľ v dobe od 03.07.2013 do 09.07.2013 podpálil pripravenú drevnú hmotu  druhu lieska a trnka. Táto hmota bola  

bola uložená pri chatovej oblasti v meste Podolínec na konci Družstevnej ulice. Páchateľ svojím konaním spôsobil majiteľovi škodu vo výške 650,-Eur. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Podolínec začal vo veci trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci.

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign