Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM| Usmrtenie na Domaši

Poverený príslušník Policajného zboru Obvodného oddelenia Turany nad Ondovou začal včera

/19.07.2013/ trestné stíhanie za prečin usmrtenia.

Počas obeda včerajšieho dňa v RO Domaša - Valkov, časť Tíšava, okr. Stropkov za doposiaľ presne nezistených okolností došlo k utopeniu 23 ročného muža z obce Richvald, okr. Bardejov. Jeho telo vytiahli z vodnej nádrže Domaša na breh záchranári z pláže. Ohliadajúci lekár určil ako predbežnú príčinu smrti utopenie a to bez cudzieho zavinenia, nariadil lekársku pitvu.

 

Prešovský kraj – celokrajská osobitná kontrola

V popoludňajších hodinách včerajšieho dňa /19.07.2013/ prebiehala celokrajská osobitná kontrola v Prešovskom kraji a to so zameraním na kontrolu dodržiavania stanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy vozidiel a na kontrolu dodržiavania základných povinností vodiča.

Do tejto akcie bolo zapojených celkom 95 policajtov / 47 policajtov služby dopravnej polície, 42 policajtov služby poriadkovej polície , 4 policajti služby železničnej polície , 2 policajti služby hraničnej a cudzineckej polície /. Zistených bolo celkom 218 priestupkov, z ktorých bolo 179 riešených na mieste v blokovom konaní, 27 priestupkov bolo riešených napomenutím a 12 priestupkov bolo postúpených na prejednanie na okresný dopravný inšpektorát na správne konanie. Prekročenie stanovenej alebo obmedzenej rýchlosti jazdy vozidiel bolo zistené 129 krát a požitie alkoholických nápojov bolo zistené u 7 vodičov nemotorových vozidiel.

 

V Poprade sa konala preventívno - bezpečnostná akcia :

Mimoriadné nasadenie väčšieho počtu síl a prostriedkov sa uskutočnilo na teritóriu Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade, kde sa konala preventívno - bezpečnostná akcia s pracovným názvom " Trestná činnosť " a to vo štvrtok /18.07.2013/ vo večerných hodinách.

Akcia bola zameraná na predchádzanie krádeží motorových vozidiel, krádeži vlámaním, pátrania po osobách a veciach, predchádzania trestnej činnosti, pátrania po páchateľoch trestnej činnosti, hľadaných osobách, zbraniach a strelive, výbušninách omamných a psychotropných látkach a jedoch alebo po veciach pochádzajúcich z trestnej činnosti, prípadne súvisiacich s trestnou činnosťou. Policajti sa počas akcie venovali aj odhaľovaniu priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky spáchaných porušovaním zákona o premávke na pozemných komunikáciách, monitorovania stavu a úrovne verejného poriadku. Do výkonu tejto akcie bolo zapojených celkom 25 policajtov a 12 služobných cestných vozidiel. Počas výkonu preventívno - bezpečnostnej akcie bolo skontrolovaných celkom 323 osôb / 219 osôb bolo z toho podrobených dychovej skúške / a 311 motorových vozidiel. Policajti zistili 28 priestupkov, pričom bolo 24 priestupkov riešených v blokovom konaní, 3 priestupky boli riešené dohováraním a 1 priestupok bol odstúpený na okresný dopravný inšpektorát na správne konanie.

 

Poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia

Včera /19.07.2013/ vyšetrovateľ v Bardejove začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie 75 ročnému mužovi a jeho 74 ročnej manželke pre zločin poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

Obaja obvinení mali dňa 11.04.2013 v ranných hodinách v katastrálnom území obce Zborov, okres Bardejov, spoločne poškodiť plastovú rúru obecného kanalizačného potrubia. Obvinení na dvoch miestach kanalizačnej rúry zabránili prietoku odpadových vôd cez toto kanalizačné potrubie, čím spôsobili Obecnému úradu Zborov škodu vo výške približne 1.800,- Eur. Obaja manželia z obce Zborov, sú stíhaní na slobode.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign