Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM| Humenčan  obvinený z drogovej činnosti

            19 ročný Humenčan vydal 18.07.2013 príslušníkom kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom  3 igelitové vrecká s  obsahom neznámej rastlinnej sušiny  zelenej farby. 

K tomuto skutku došlo 18.07.2013 v popoludňajších hodinách v Humennom,  v oblasti zvanej Neteča, ktorá sa nachádza neďaleko pri jednej z čerpacích staníc pri hlavnej ceste v smere na Medzilaborce. Podľa predbežného znaleckého kriminalisticko-expertízneho skúmania sa  jednalo o rastlinu  konope  o celkovej hmotnosti takmer  2g  so stanoveným priemerným 9,6 %hmotnostných THC – účinnej látky. Toto množstvo zodpovedá od 6 do 18 obvykle jednorazovým dávkam drogy. Poverený príslušník začal trestné stíhanie  pre prečin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a včera /24.07.2013/ bolo mladému mužovi vznesené obvinenie za uvedený prečin. Obvinený je stíhaný na slobode.

 

 Pri krádeži jej nepomohla ani premyslená stratégia

            Včera / 24.07.2013/ bolo políciou v Prešove začaté trestné stíhanie a súčasne aj vznesené obvinenie pre prečin krádeže 27 ročnej žene z obce Pavlovce nad Uhom, okr. Michalovce.

Mladá mamička na materskej dovolenke mala včera poobede odcudziť tovar v jednom z obchodov na Ul. Masarykovej v Prešove. Išlo o dva rifľové  overaly,  4 teplákové nohavice a jedny rifľové krátke nohavice, ktoré si najskôr  zobrala do skúšobnej kabínky, kde z tovaru odstránila signalizačné zariadenia a jeden rifľový overal si na seba hneď aj obliekla – ostatné veci si vložila do svojej kabely. Obvinená bez zaplatenia prešla cez pokladničnú zónu, no následne bola zadržaná všímavým predavačom. Mladá žena  svojím konaním spôsobila predajni škodu vo výške 90,-Eur.  

 

V obci Šarbov nájdených 5 granátov

            Obvodné oddelenie Policajného zboru vo Svidníku prijalo anonymné oznámenie o výskyte munície.

Na miesto bola vyslaná hliadka, ktorá našla 5 delostreleckých granátov a to konkrétne na mieste za obcou Šarbov, okr. Svidník asi 500 m v lesnom poraste zv. Nad kasárňami. Išlo pravdepodobne o muníciu z obdobia II. svetovej vojny.   Miesto nálezu bolo hliadkou zabezpečené pred možným prístupom verejnosti a munícia bola pyrotechnikom z Prešova zaistená k zneškodneniu.

 

 Ukradnuté náhradné diely z vodného čerpadla

            Doposiaľ neznámy páchateľ v dobe od 23.07.2013 do 24.07.2013 ukradol náhradné diely z vodného čerpadla.

Páchateľ vošiel do objektu čerpacej stanice spoločnosti v Hencovciach, okr. Vranov nad Topľou, a z neuzamknutých kovových poklopov ukradol náhradné diely na vodné čerpadlo. Odcudzené bolo guličkové ložisko a jeho vrchný kryt, spojka čerpadla, rôzne matice, podložky, skrutky, kliny, kolíky ako aj samotný vrchný kryt elektromotora tohto čerpadla. Zlodej si odniesol aj 3 kovové poklopy / rozmery 60x60cm /. Poškodenej spoločnosti vznikla touto krádežou škoda vo výške 1.200,-Eur.  Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru vo Vranove začal vo veci trestné stíhanie pre prečin krádeže. 

 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign