Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM|  V okrese Humenné sa konala preventívno – bezpečnostná akcia

            V nočných hodinách z piatka /26.07.2013/ na sobotu /27.07.2013/ sa v služobnom obvode Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom konala akcia zameraná na prevenciu, odhaľovanie a dokumentovanie prípadov závažnej trestnej činnosti, trestnej činnosti motivovanej rasovou, národnostnou a inou neznášanlivosťou, alebo páchanej priaznivcami extrémistických skupín a organizovanej kriminality.

Snahou polície bolo zamedziť protiprávnemu konaniu osôb, ktoré sa na verejnosti prejavuje najmä aroganciou, hrubým porušovaním zákonov, agresivitou, či zastrašovaním obyvateľstva. Policajti sa zamerali aj na trestnú činnosť v   súvislosti  s  požívaním,  držbou, predajom drog, omamných a psychotropných látok. Kontroloval sa aj zákaz podávania a požívania alkoholických nápojov mládeži, i ohrozovania jej mravnej výchovy. Do akcie bolo zapojených celkovo 80 policajtov z rôznych zložiek, psovod so služobným psom na drogy ako aj dve pracovníčky Úradu práce SVaR v Humennom. Počas tejto trojhodinovej akcie boli kontrolované nočné zábavné podniky v Humennom a v Snine, pričom bolo zistených 5 priestupkov na úseku požívania alkoholických nápojov mládežou, 1 priestupok na úseku verejného poriadku a 9 osôb bolo riešených napomenutím. Ani v jednom prípade neboli použité donucovacie prostriedky.

 

Z kabelky uloženej v skrini ukradnutých 4.000,-Eur

            Na linku 158 oznámil 28 ročný muž krádež finančnej hotovosti z bytu, v ktorom býva v Prešove, na Ul. Sabinovskej.

Ku krádeži malo dôjsť v dobe od 26.07.2013 do 27.07.2013, kedy doposiaľ neznámy páchateľ bez zjavného použitia násilia vošiel do bytu na druhom poschodí. Zlodej zo skrine na chodbe ukradol kabelku, v ktorej bola finančná hotovosť 4.000,-Eur, čím spôsobil 27 ročnej žene škodu v uvedenej výške.  Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov v prípade začal trestné stíhanie pre prečin krádeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody.

 

 

Nákladné auto zdemolovalo záhradnú chatku  

            V sobotu /27.07.2013/ podvečer nákladné motorové vozidlo zdemolovalo záhradnú chatku 37 ročnému Prešovčanovi.

Na mieste bolo zistené, že v čase okolo 18:00 hod v záhradkárskej osade Za kalváriou bolo na kopci zaparkované nákladné motorové vozidlo zn. AVIA,  ktoré bolo zabezpečené proti pohybu ručnou brzdou ako aj klinom. Počas doby, kedy sa z auta vykladal stavebný materiál sa toto vozidlo z nezistených príčin pohlo dole kopcom, pričom cestou prerazilo oplotenie a nárazom zničilo drevenú záhradnú montovanú chatku aj so zariadením. Majiteľovi chatky bola spôsobená škoda vo výške takmer 4.000,-Eur. Poverený príslušník v Prešove začal trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci.

  

 

Neodradila ju ani bezpečnostná kamera

            Polícia v Stropkove vzniesla v piatok /26.07.2013/ obvinenie 20 ročnej žene zo Svidníka pre prečin krádeže.

Mladá žena začiatkom júna tohto roku v popoludňajších hodinách ,, nakupovala,, v jednom z obchodných domov v Stropkove, na UL. Hviezdoslavovej. Obvinená si bez zaplatenia odniesla dve fľaše alkoholu, 4 dámske podprsenky, jeden teplomer, manikúru a dámske nohavice. Žena svojím konaním spôsobila spoločnosti škodu vo výške 150,-Eur -  stíhaná je na slobode.

 

 

Krádež 1000 litrovej nádoby

            Z  pozemku záhrady v záhradkárskej oblasti Koligrunt v Bardejove, bola ukradnutá plastová nádoba s hliníkovým košom, slúžiaca na zachytávanie dažďovej vody - krádež oznámil 61 ročný Bardejovčan.

Ku skutku malo dôjsť v dobe od 26.07.2013 do 27.07.2013, kedy doposiaľ neznámy páchateľ prestrihol kovovú reťaz na vstupnej kovovej bráničke spoločného oplotenia pozemku troch záhradných chatiek a tak sa dostal na pozemok. Zlodej prišiel k jednej z chatiek, vedľa ktorej sa na drevenej palete nachádzala 1000 litrová plastová nádoba. Nádobu zo spoločného pozemku záhrad ukradol,  čím spôsobil pre majiteľa škodu 90,-Eur. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Bardejove začal v sobotu /27.07.2013/ trestné stíhanie pre prečin krádeže .

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign