Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 23. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM|  Celoslovenská osobitná kontrola 

Počas minulého týždňa / od 22.07.2013 – do 28.07.2013/ sa konala celoslovenská  osobitná kontrola európskej organizácie TISPOL. Táto akcia bola zameraná na kontrolu dodržiavania pravidiel cestnej premávky vodičmi autobusov a nákladnej automobilovej dopravy.

Do tejto sedemdňovej kontroly  bolo  zaradených  celkovo  267 policajtov,  z  toho  249  policajtov  služby  dopravnej  polície,  14 policajtov služby poriadkovej polície a 4 policajti služby hraničnej a cudzineckej polície. Zistených bolo 810 priestupkov, z ktorých 756 bolo vyriešených  v  blokovom  konaní a 45 priestupkov bolo vyriešených napomenutím. Oznámených na správne konanie bolo 9 priestupkov. Zadržaných bolo 30 vodičských preukazov a 9 osvedčení o evidencii vozidla. Policajti skontrolovali 539 autobusov a 968 nákladných motorových vozidiel. U jedného vodiča nákladného vozidla bolo zistené požitie alkoholu. Najviac  priestupkov bolo zistených pri prekročení rýchlosti jazdy a to v 63 prípadoch.

 

Krádež v Prešove na Hlavnej ulici

            Doposiaľ neznámy páchateľ sa vlámal do jednej z budov na Ul. Hlavnej v Prešove a to v nočných hodinách v dobe od 28.07.2013 do 29.07.2013.

Vyšetrovaním na mieste bolo zistené, že zlodej sa dostal do budovy tým spôsobom, že vyhol mrežu na bočnom okne budovy a vylomil okno. Cez výdajný otvor v kuchyni vošiel do pohostinstva a tam vylomil zámok na  výhernom  automate,  z ktorého ukradol hotovosť vo výške 116,-Eur. Zlodej neskôr prešiel na druhé poschodie tejto budovy, kde  po vylomení zámku na dverách kancelárie, vylomil aj dvere na ohňovzdornej skrini, z ktorej ukradol ďalšiu finančnú hotovosť. Páchateľ svojím konaním spôsobil firme celkovú škodu vo výške viac ako 1.700,-Eur. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov začal v prípade trestné stíhanie pre prečin krádeže.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign