Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy z prešovského kraja

KRPZ Prešov |MM| Spoločný výkon služby dopravnej polície v Prešovskom kraji

            Včera /31.07.2013/ prebiehal v čase od 12:00 hod do 18:00 hod  spoločný výkon služby dopravnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

Na tejto akcii sa zúčastnilo celkovo 17 policajtov jednotlivých útvarov krajského riaditeľstva. Výkon bol zameraný na kontrolu prepravy nebezpečných vecí, kontrolu dodržiavania stanovených alebo obmedzených rýchlosti jazdy vozidiel, kontrolu najväčších prípustných rozmerov hmotností vozidiel a jazdných súprav, sociálnu legislatívu a kontrolu výberu elektronického mýta aj na kontrolu technického stavu vozidiel. Celkovo bolo zistených 33 priestupkov, z čoho bolo 31 priestupkov vyriešených v blokovom konaní, 1 priestupok bol vyriešený napomenutím. U jedného nemotorového účastníka CP bol zistený alkohol – tento priestupok bol oznámený na správne konanie. Zadržané boli 2 vodičské preukazy,  1 osvedčenie o evidencii motorového vozidla a 1 tabuľka s evidenčným číslom.

 

Chlapček zomrel pod kolesami auta

            Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove začal včera /31.07.2013/ trestné stíhanie pre prečin usmrtenia 5 ročného chlapca z obce Rokycany, okr. Prešov.

K nešťastiu došlo pri cúvaní na opravovanej miestnej komunikácii, kedy sa vodič chcel so svojím nákladným autom otočiť, pričom nápravami zachytil chlapčeka. Vodič sám okamžite zavolal pomoc – zraneného chlapca sa však lekárom napriek mimoriadnej snahe nepodarilo zachrániť. 40 ročný vodič bol podrobený dychovej skúške na prítomnosť alkoholu v dychu s negatívnym výsledkom.   

Objasnená lúpež v Giraltovciach

             V utorok /30.07.2013/ došlo v jednej z bánk na Ul. Dukelskej v Giraltovciach, okr. Svidník k lúpežnému prepadnutiu.

Vtedy neznámy muž pristúpil k pracovníčke banky s lístkom, na ktorom bolo napísané, aby mu vydala peniaze a nevolala políciu, lebo v opačnom prípade odpáli výbušninu, ktorú mal údajne v obálke so sebou a ktorú položil na pult. Pracovníčka vysvetlila mužovi, mu peniaze mu z technických príčin nemôže vydať hneď, na čo muž odišiel. V tomto prípade bolo začaté trestné stíhanie pre zločin lúpeže. Muža, ktorý sa mal tohto činu dopustiť sa polícii podarilo vypátrať a ešte v ten istý deň bolo 61 ročnému mužovi z obce Beňadikovce, okr. Svidník vznesené obvinenie za uvedený skutok. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a vyšetrovateľom bol spracovaný podnet na jeho väzobné stíhanie.

 

 

Počas prechádzky našiel 50 kg bombu

             43 ročný muž z Bardejova oznámil včera / 31.07.2013 / popoludní na linku 158 nález munície.

Jednalo sa o muníciu z obdobia II. svetovej vojny, ktorú našiel Bardejovčan počas prechádzky v lesnom poraste medzi obcami Andrejová a Šarišské Čierne, okr. Bardejov. Prešovský pyrotechnik aktívnu 50 kg leteckú bombu zaistil k zneškodneniu.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign