Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajní potápači cvičili v extrémnych podmienkach

159

Prezídium Policajného zboru oddelenie komunikácie kancelárie prezidenta | IT | Potápanie v chladných vodách, pod ľadom a vo vysokej nadmorskej výške. Prácu v náročnom teréne si vďaka inštruktážno-metodickému cvičeniu vyskúšalo 25 potápačov Policajného zboru.

Najlepšie podmienky na dosiahnutie čo najťažšieho terénu boli vo Vysokých Tatrách. Štrbské, Popradské a Velické pleso sa preto stali ideálnymi miestami na praktické
cvičenie potápačov Policajného zboru. Zrealizoval ho odbor poriadkovej polície Prezídia Policajného zboru.

Policajní potápači pod vedením hlavného inštruktora a inštruktorov jednotlivýchpolicajných útvarov nacvičovali pod vodou orientáciu, dorozumievanie i komunikačnú
techniku. Vyskúšali si aj vyhľadávanie či dokumentovanie pod vodou. O neľahkých podmienkach svedčí aj teplota vody. Dosahovala približne jeden až dva stupne nad
nulou. Keďže však bola nad bodom mrazu, potápanie pod ľadom nebolo možné uskutočniť. V teoretickej časti sa inštruktori zamerali na prezentáciu činností svojich útvarov. Počas diskusie si policajní potápači navzájom vymieňali skúsenosti z doterajších potápačských akcií.

Riaditeľ odboru poriadkovej polície Prezídia Policajného zboru pozval na cvičenie aj potápačského lekára a držiteľa viacerých inštruktorských oprávnení v systéme PADI, MUDr. Michala Palkoviča, PhD. V rámci teoretickej časti prednášal o špecifikách fyziológie potápania vo vysokých nadmorských výškach a o potápaní v chladnej vode. Zároveň pôsobil v praktickej časti ako konzultant. „Potápači predviedli profesionálny výkon v sťažených podmienkach, hmla ani ľadová voda ich nezlomila. Ich nadriadení môžu byť na nich právom hrdí“, skonštatoval na záver.

Ústretový prístup a spolupráca pracovníkov Štátnych lesov TANAPu, Správy TANAPu, Obvodného lesného úradu v Poprade a Krajského úradu životného prostredia
v Prešove sa tiež podpísali pod úspešné zrealizovanie praktického cvičenia.

Cieľom podobných praktických cvičení policajných potápačov je zdokonalenie techniky pri zásahoch na hladine aj pod ňou. Pracujú nie len v kanceláriách, ale často
na ťažko prístupných miestach v teréne. Prehľadávajú dná riek a jazier, ktoré ukrývajú ukradnuté či vražedné predmety. Zachraňujú a vyhľadávajú utopené osoby, kontrolujú člny a rybárov, hliadkujú v okolí vodných tokov. Základné heslo polície „pomáhať a chrániť“ tak plnia na sto percent. Odbor poriadkovej polície Prezídia Policajného zboru chce podobné výcviky pre potápačov Policajného zboru realizovať aj v budúcom roku.


Fotogaléria k článku:

159
Autor: redakcia - tlačové správy

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign