Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajti profesionálnym a psychologickým prístupom mužovi zabránili skočiť z mosta

KRPZ Žilina |MM| K záchrane ľudského života prispeli policajti z Obvodného oddelenia PZ v Liptovskej Teplej.  Vo štvrtok 24. januára vo večerných hodinách operačné stredisko OR PZ v Ružomberku prijalo oznámenie, že na moste ponad rieku Váh v Ružomberku stojí muž, ktorý chce z mosta skočiť.  Operačný dôstojník na miesto ihneď vyslal policajné hliadky, záchranárov aj hasičov. Na pokyny operačného dôstojníka zareagovala aj policajná hliadka z Obvodného oddelenia PZ z Liptovskej Teplej. Muž zatiaľ odmietal s privolanými policajtmi a záchranármi komunikovať. Keď policajti z Liptovskej Teplej  zistili, že sa jedná o muža, ktorého poznajú, požiadali operačného dôstojníka, aby mohli služobný zákrok vykonať. Následne prišli policajti k mostu. Asi v strede mosta za zábradlím na kovovej šmykľavej rúre vedúcej ponad rieku stál asi 30 ročný muž.  Pridržiaval sa zábradlia a vyhrážal sa, že ak sa k nemu niekto priblíži tak skočí. Na to ho jeden z policajtov, ktorý muža poznal,  kamarátsky oslovil. Tomuto policajtovi sa dovolil priblížiť a keď ho policajt ponúkol cigaretou, muž kladne zareagoval. Nadviazal s policajtom rozhovor. Policajt pri rozhovore s mužom dosiahol dohodu, že ak prelezie zábradlie na druhú stranu mosta, všetky vozidlá sa vzdialia. Napokon bol muž zábradlie preliezol a dobrovoľne nasadol do policajného vozidla. Policajtmi muža odviezli priamo do nemocnice v Ružomberku, kde ho odovzdali lekárom.

Aj toto je ďalší z príkladov, keď policajti profesionálnym a psychologickým prístupom zachránili život človeka, ktorý pod ťarchou okolností konal nerozvážne.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign