Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajti sa včera zamerali na kontrolu vozňov v obvode železničných dráh

MVSR |MM| Počas včerajšieho dňa (23. 05. 2013) sa uskutočnila v rámci krajských riaditeľstiev Policajného zboru preventívno-bezpečnostná policajná akcia. Policajti sa zamerali na zvýšenie ochrany majetku a  životného prostredia vykonaním kontrol železničných zásielok prepravovaných v obvode železničných dráh.

Kontrolu vykonalo viac ako 70 policajtov služby železničnej polície vo vytipovaných nákladných železničných staniciach a v miestach, kde sa vykonáva manipulácia železničných vozňov na ich zoradenie do vlakových súprav. Policajti spolupracovali aj s pracovníkmi oddelenia ochrany zdravia pred fyzikálnymi faktormi Útvaru vedúceho hygienika Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky. Tí kontrolovali možnú prítomnosť nedeklarovanej rádioaktivity v zásielkach prepravovaných po železničných dráhach.

Policajti skontrolovali viac ako 600 vozňov s pohonnými hmotami, takmer 500 vozňov s nebezpečným materiálom a viac ako 400 zásielok za účelom zistenia nedeklarovanej rádioaktivity. Tá sa však nepotvrdila ani v jednom prípade. Odhalili však 21 vozňov, v ktorých boli porušené zásielky so železným šrotom. V popoludňajších hodinách zadržali dve osoby, ktoré sú podozrivé z krádeže medených prepojovacích lán.

Cieľom akcie bolo predchádzanie rizík ohrozenia života a zdravia osôb možným vplyvom nedeklarovanej rádioaktivity nachádzajúcej sa v železničných zásielkach, neporušenosti plombových uzáverov a tesnení uzavieracích ventilov na cisternových vozňoch naložených a prepravujúcich nebezpečné kvapalné materiály a tiež celistvosť a neporušenosť zásielok so železným šrotom. Podobné akcie bude polícia realizovať aj v budúcnosti.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign