Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 23. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajti v Brezne zadržali 5 zlodejov, ktorí majú na svedomí 29 skutkov, prevažne vlámačiek do chát

159

KRPZ Banská Bystrica |MM|  Polícia v Brezne obvinila z prečinu krádeže a z prečinu porušovania domovej slobody 48-ročného Juraja z Čierneho Balogu. V priebehu mesiacov február až máj, sa vlámal do 14 chát v rekreačnej oblasti Krpáčovo, do 3 chát v rekreačnej oblasti Tále a do rodinného domu v Brezne, ktorý slúži na rekreačné účely. Okrem toho sa vo februári a v apríli vlámal aj do toho istého pohostinstva v rekreačnej oblasti Krpáčovo a do ďalšieho pohostinstva v Čiernom Balogu. Z vylomených objektov kradol rôzne veci, prevažne potraviny a alkohol. Krádežou a poškodením spôsobil majiteľom škodu odhadnutú na viac ako 7-tisíc eur.  V pondelok (20.5.) polícia muža zadržala. Po vykonaní procesných úkonov a vznesení obvinenia, ho poverený príslušník umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Sudca okresného súdu obvineného vzal v stredu (22.5.) do vyšetrovacej väzby.  V minulosti bol už viackrát súdne trestaný za obdobnú trestnú činnosť. Za tieto skutky mu hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky.

Polícia v Brezne zadržala aj ďalších 4 páchateľov, ktorí majú na svedomí ďalšie krádeže a vlámačky. Polícia obvinila: 25-ročného Mária z Brezna z prečinu krádeže a z prečinu porušovania domovej slobody, 22-ročného Ľubomíra z Brezna z prečinu krádeže, prečinu porušovania domovej slobody a z prečinu poškodzovania cudzej veci, 19-ročného Daniela z Podbrezovej z prečinu krádeže, 26-ročného Jozefa z Brezna z prečinu krádeže a z prečinu porušovania domovej slobody.

Obvinení páchali trestnú činnosť v spolupáchateľstve v niektorých prípadoch aj jednotlivo. Majú na svedomí vlámačky do 3 chát (2 v Krpáčove a 1 v časti Hudákovo), vlámali sa aj do 2 nákladných motorových vozidiel, do osobného motorového vozidla, do pohostinstva aj do rodinného domu. Do rodinného domu sa vlámal Mário s Ľubomírom, v čase od 30.3. do 1.4. na Staničnej ulici v Brezne. Majiteľovi spôsobili škodu 1260 eur. Okrem Daniela už boli v minulosti všetci viac krát súdne trestaní za rôznu trestnú činnosť. Na obvineného Mária bol spracovaný podnet na jeho vzatie do väzby. V utorok (21.5.) ho sudca okresného súdu vzal do vyšetrovacej väzby. Ďalší traja obvinení sú stíhaní na slobode. Za tieto skutky môžu byť potrestaní odňatím slobody až na 2 roky.

Obvinený Daniel v Podbrezovej v garáži, dobrovoľne policajtom vydal 13 rastlín zasadených v rôznych nádobách, ktoré boli zaslané na expertízne skúmanie. V tejto veci polícia začala trestné stíhanie pre prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Obvinený neoprávnene prechovával aj dlhú guľovú zbraň a 5 nábojov, ktoré získal pri krádeži vlámaním do chaty v Krpáčove. Zbraň aj strelivo boli zaistené a budú podrobené expertíznemu skúmaniu. Vyšetrovateľ v Brezne začal v tejto veci trestné stíhanie pre prečin nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami.

Z drogovej trestnej činnosti je podozrivý aj obvinený Mário, u ktorého polícia našla igelitové vrecko so zelenou sušenou rastlinou, uzatvárateľný igelitový sáčok s obsahom bielej kryštalickej látky a injekčnú striekačku. Zaistené látky boli zaslané na expertízne skúmanie.

 


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

159
Autor: KRPZ

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign