Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 23. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajti v Dunajskej Strede odhalili nedovolené ozbrojovanie

159

KRPZ Trnava |MM| Na základe podozrenia z nedovoleného ozbrojovania a následného operatívneho rozpracovania vykonala dunajskostredská polícia koncom minulého roka dve domové prehliadky. V obci Povoda našli pri nej pušku ruskej výroby bez zásobníka s namontovaným optickým zameriavačom,  2 pušky  nemeckej  výroby a brokovnicu talianskej výroby.  Zaistené zbrane sa podrobili expertíznemu skúmaniu, ktoré potvrdilo, že zaistené zbrane podliehajú povoľovaciemu konaniu alebo evidenčnej povinnosti.  V tejto súvislosti vyšetrovateľ obvinil 64 ročného muža zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

 

Počas domovej prehliadky v Dunajskej Strede zaistili policajti jednu podomácky upravenú  guľovnicu ruskej výroby, ktorá je zakázanou zbraňou, jednu jednovýsterelovú malokalibrovku bližšie nezistenej výroby, ktorá podlieha ohlasovacej a evidenčnej povinnosti. Ďalej niekoľko desiatok nábojov rôzneho kalibru, ktoré môže nadobudnúť  do vlastníctva len držiteľ zbrojného preukazu, držiteľ zbrojnej  licencie alebo držiteľ zbrojného sprievodného listu na trvalý vývoz. Zaistené veci bez povolenia držal 29 ročný muž z Dunajskej Stredy, ktorého vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. V zmysle zákona možno za takéto skutky uložiť odňatie slobody na tri až osem rokov.


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign