Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajti za týždeň odhalili viac ako 6800 cestných pirátov

159

MVSR |MM| Minulý týždeň (15. až 21. apríla) sa slovenskí policajti zapojili do európskej dopravno-bezpečnostnej akcie. Zamerali sa na odhaľovanie priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, najmä na nedodržanie predpísaných rýchlostí.

Výsledkom minulotýždňovej akcie bolo 6.806 porušení pravidiel o rýchlosti jazdy. To znamená, že viac ako 6.800 vodičov ohrozovalo nevinné životy rýchlou jazdou. Policajti odhalili najviac takýchto vodičov v Žilinskom kraji 1.115, v Banskobystrickom kraji 979 a v Košickom kraji 942. V Trnavskom kraji riskovalo rýchlou jazdou 841 vodičov a v Nitrianskom  kraji 782. Prekročenie rýchlostí namerali policajti aj v Bratislavskom kraji 728 vodičom a v Trenčianskom kraji o jedného viac. Najdisciplinovanejší vodiči, zdá sa, jazdia v Prešovskom kraji, kde policajti odhalili 690 prekročení rýchlosti. Aby toho nebolo málo, policajti odhalili 22 vodičov, ktorí spáchali trestný čin (ohrozenie pod vplyvom návykovej látky), teda jazdili pod vplyvom alkoholu nad jedno promile, prípadne sa odmietli podrobiť vyšetreniu na jeho zistenie. Do tejto kategórie patria aj vodiči, ktorí jazdili po odobratí vodičského oprávnenia, čím sa dopustili trestného činu marenie výkonu úradného rozhodnutia.

Medzinárodná stavovská organizácia TISPOL, združujúca služby dopravnej polície európskych štátov organizuje každý mesiac spoločnú dopravno-bezpečnostnú akciu. Európskej dopravno-bezpečnostnej akcie sa zúčastňujú aj policajti na celom území Slovenska. Počas jedného týždňa je akcia zameraná na odhaľovanie vždy iných priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Najbližšia akcia bude zameraná na kontrolu zákazu požívania alkoholu a iných návykových látok vodičmi.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign