Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 23. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Polícia bude aj počas letných mesiacov bdieť nad vašou bezpečnosťou v cestnej premávke

KRPZ Trnava |MM| Polícia by chcela motoristov upozorniť na špecifiká v letnej cestnej premávke. Aj v tomto období zostáva automobil naším najdôležitejším dopravným prostriedkom na cestách, nielen za prácou, ale aj za dovolenkou. V letnom období na motoristov čaká zvýšený pohyb vozidiel, motocyklov, chodcov a cyklistov a tým aj zvýšený predpoklad vzniku kolíznych situácií v cestnej premávke. Pri presúvaní sa za letnými dovolenkami hrozia na cestách dopravné zápchy, pri ktorých sa znižujú jazdné rýchlosti, s tým neraz spojená nervozita a  stres. So všetkými uvedenými skutočnosťami musíme v letnom období počítať a pripraviť sa na ne, či už ako vodiči alebo chodci či cyklisti. Preto polícia apeluje na vodičov, aby sa do cieľa neponáhľali a tak prišli doň bezpečne. 

            Častou príčinou dopravných nehôd v letnom období býva nevenovanie dostatočnej pozornosti vedeniu vozidla.  Vodič by mal neustále sledovať situáciu v cestnej premávke, aby stačil včas zareagovať na vzniknutú kolíziu. Vodiči neraz prekonávajú dlhšie trasy, ako pri bežnom pracovnom tempe, čo má za následok vyššiu dávku zaťaženia a tým väčšie vyčerpanie vodiča. Z uvedeného aspektu odporúčame robiť častejšie prestávky vo vedení vozidla zamerané na regeneráciu a oddych vodiča.  

            Dôležitou okolnosťou, ktorú si musíme v letných mesiacoch uvedomiť je, že na miestach, ktoré sú nám dobre známe, sa pohybujú i vodiči, ktorí ich nepoznajú. Takíto vodiči môžu pri hľadaní správneho smeru zazmätkovať a vytvoriť tak kolíznu situáciu. Túto skutočnosť potvrdzuje aj fakt, že počas dovolenkového obdobia sa zvyšuje počet dopravných nehôd spôsobených vodičmi - cudzincami. Veľmi dôležitá je samotná príprava trasy. Obzvlášť veľký ruch v tomto období býva na cestách v blízkosti rekreačných a turistických oblastí.

Zvýšenú pozornosť počas leta treba venovať i deťom, ktoré sa tiež zúčastňujú premávky ako chodci či cyklisti. Počas hier v blízkosti ciest je ich sústredenosť na sledovanie premávky malá a väčšinou si neuvedomujú nebezpečenstvo, ktoré im na cestách hrozí.

            Ďalším z faktorov, ktorý môže pozitívne ovplyvniť celkovú pohodu počas dovolenkovej cesty, je aj technický stav vozidla. Vhodné je pred jazdou vykonať nevyhnutnú prehliadku a údržbu vozidla. Pozornosť treba venovať najmä množstvu oleja, chladiacej kvapaliny, brzdovej kvapaliny ako aj dostatočnému množstvu náplne v ostrekovači. Zvláštnu pozornosť je potrebné venovať tlaku v pneumatikách a správnej činnosť všetkých svetiel na vozidle.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign