Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 23. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Polícia obvinila piatich Svidníčanov z obchodovania s drogami

159

KRPZ Prešov |MM|  Z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi obvinil 16.6.2013 svidnícky vyšetrovateľ piatich muž zo Svidníka (20r. – 38r.). 

            Obvinení mali vytvoriť a vyvíjať činnosť ako organizovaná skupina na území okresov Svidník a Stropkov ale aj  inde. Podľa obvinenia po predchádzajúcej vzájomnej dohode a naplánovaní, pravidelne od iných osôb zadovažovali a nakupovali omamné a psychotropné látky a to pervitín, ako aj rastliny konope. Tieto následne prechovávali, najmä v priestoroch istej garáže vo Svidníku, ktorej nájomcom je jeden z obvinených a taktiež v miestach trvalého bydliska obvinených. Zadovážené drogy  sami užívali a časť z nich ďalej predávali viacerým vopred dohodnutým odberateľom.

            V sobotu 15.6.2013 v čase okolo 4:55 h boli s dodávkou pervitínu zadržaní na parkovisku čerpacej stanice na diaľnici pri Hybe dvaja z obvinených. Drogy našli policajti v osobnom aute Volkswagen Passat a v nákladnom aute IVECO. Zaistených bolo 3,35 g prášku s obsahom metamfetamínu, z ktorého by bolo možné pripraviť od 65 do 258 obvykle jednorazových dávok drogy. Ďalej policajti zaistili rastliny konope v doposiaľ presne nezistenom množstve a 10 ks ampuliek nezisteného pôvodu.  Časť z tejto dodávky obaja obvinení opakovane užili počas cesty z Bratislavy do Svidníka a časť bola určená pre ďalších členov skupiny vo Svidníku.

            Toho istého dňa (15.6.2013) v čase okolo 15:30 h zadržali policajti na parkovisku pred bytovým domom na Ul. 8. mája vo Svidníku zvyšných troch obvinených. Pri zadržaní mali pri sebe svetlohnedý kryštalický prášok s obsahom metamfetamínu v množstve 0,30 g, z ktorého by bolo možné pripraviť od 5 do 21 obvykle jednorazových dávok drogy. Taktiež mali pri sebe rastliny konope v žltom plastovom obale, 12 ks prázdnych striekačiek a s 3 ks prázdnych žltých plastových obalov. Časť z týchto drog sami užili a časť z nich bola určená na predaj viacerým odberateľom vo Svidníku a inde.

            Po zadržaní a vykonaní potrebných procesných úkonov boli všetci piati obvinení umiestnení do cely policajného zaistenia a zároveň vyšetrovateľ  spracoval podnet na podanie návrhu na ich vzatie do väzby. S dôvodmi väzby sa stotožnil tak prokurátor ako aj sudca a obvinení boli vzatí do väzby. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 10 – 15 rokov.


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign