Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Polícia odhalila okrem podvodov s elektrinou aj prevádzačstvo

Prezídium PZSR |MM| Po takmer ročnom rozpracovaní vyvrcholila koncom minulého týždňa akcia policajtov Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru.Spoločne so špecializovaným tímom zriadeným rozkazom ministra vnútra Slovenskej republiky vykonali akciu zameranú na zadržanie páchateľov organizovanej skupiny prevádzačovpáchateľov trestného činu podvodu.

Podľa zistení polície organizovaná skupina v období od januára 2012  do  marca 2013 pôsobila na území Bratislavského kraja a zaoberala sa „pretáčaním“ elektromerov.

Hlavný organizátor skupiny Milan M. (32) spoločne s Jaroslavom B. (55) zabezpečili technické podmienky pre manipuláciu s elektromermi, ich pretáčanie i výber neoprávneného zisku.Ďalší člen skupiny Jozef  S. (50) zabezpečil priamo osobný alebo telefonický kontakt na ďalšiu podozrivú osobu, ktorá je pracovníkom Západoslovenskej distribučnej, a.s.. Na svojom pracovisku vytváral podmienky, aby táto trestná činnosť nebola odhalená. Získanie nových odberateľov mali na starosti ďalší členovia skupiny, František F. (55) a Roman N. (40).

Takýmto spôsobom organizovaná skupina spôsobila škodu Západoslovenskej distribučnej, a.s. minimálne vo výške 21 tisíc eur. Je takmer isté, že ďalším vyšetrovaním bude mnohonásobne vyššia.

Počas akcie policajti zadržali 6 osôb, vykonali päť domových prehliadok a 13 prehliadok iných priestorov. Zaistili finančnú hotovosť 76 tisíc eur. Vrecúško s neznámym obsahom bielej látky bolo postúpené na skúmanie či sa jedná o psychotropné látky. Policajti zaistili aj tri zbrane v nelegálnej držbe, 20 upravovaných  nenamontovaných elektromerov, plombovacie kliešte, plomby a veci slúžiace na uvedenú manipuláciu s elektromermi, zápisníky o vykonaných zásahoch do už namontovaných elektromerov, mobilné telefóny a ďalšie veci.

V úzkej spolupráci so Západoslovenskou distribučnou, a.s. Bratislava bolo zaistených celkom 86 elektromerov od rôznych odberateľov elektrickej energie.

Z trestného činu podvodu čelí obvineniu päť osôb.Traja z nich sú stíhaní väzobne. Hrozí im trest odňatia slobody vo výške tri až desať rokov.

Roman N. však pôsobil približne v rovnakom čase aj v štvorčlennej organizovanej skupine prevádzačov taktiež na území Bratislavského kraja. Jej členovia zabezpečovali dopravu Ukrajincov na územie Slovenskej republiky, ubytovanie i nelegálnu prácu. Na Slovensko prepravili a  zamestnali najmenej 15 Ukrajincov, ich zisk bol minimálne 7 tisíc eur. Hrozí im trest odňatia slobody vo výške dva až osem rokov.

Vyšetrovanie v oboch prípadoch pokračuje, preto nie je vylúčené vznesenie obvinenia ďalším osobám.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign