Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Polícia rozložila organizovanú skupinu nelegálne prevážajúcu „turistov“

Prezídium PZSR |MM| Necelé tri týždne po úspešnej medzinárodnej akcii (http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&sprava=uspesna-medzinarodna-realizacia-akcie-zameranej-na-prevadzacstvo) zasahovali policajti opäť.

Policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície vykonali minulý týždeň policajnú akciu zameranú na zadržanie páchateľov organizovanej skupiny prevádzačov.Počas akcie policajti  zadržali dvoch mužov, tretí je na území Ukrajiny. Pri domovej prehliadke u jedného z nich zaistili počítačové údaje, listinné dôkazy ako aj dokumentáciu zmlúv s ukrajinskými  cestovnými kanceláriami,  vouchery, mobilné telefóny a ďalšie dôkazy, ktoré svedčia o páchaní trestnej činnosti. Vyšetrovateľ obvinil troch mužov zo zločinu prevádzačstva (jeden z nich je štátny občan Ukrajiny, dvaja sú Slováci). Za tento skutok im po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody vo výške dva až osem rokov. Dvaja Slováci sú stíhaní na slobode.

Organizovaná skupina mala v priebehu približne posledných dvoch rokov zabezpečiť, aby sa migranti pochádzajúci z Ukrajiny dostali na územie Slovenskej republiky. Následne im mali umožniť neoprávnene zotrvať na našom území, alebo na území iného členského štátu Európskej únie.

Róbert B.(38 rokov), „hlava“ organizovanej skupiny, vystupoval v mene slovenskej spoločnosti a uzatvoril zmluvu s akreditovanou turistickou kanceláriou na Ukrajine. V jej mene konal ďalší člen, Oleksandr M. (36 rokov), ktorý na konzulárnych zastupiteľstvách Slovenskej republiky v Ukrajine predkladal občanom Ukrajiny žiadosti pre hromadné udelenie Shengenských víz pod zámienkou turistického ruchu. Prostredníctvom Jozefa B. (53 rokov), vybavovali potvrdenia o ubytovaní „turistov“ pre potreby cudzineckej polície. Nikde ich však neubytovali, domov sa už nevrátili a bez platných víz sa pohybovali a nedovolene zamestnávali na Slovensku, prípadne v iných krajinách Schengenského priestoru.

Doposiaľ vykonané vyšetrovanie preukázalo, že organizovaná skupina prepravila na naše územie najmenej 43 občanov Ukrajiny, za čo mala zisk vo výške viac ako 6.400 eur. Vyšetrovanie pokračuje, preto nie je vylúčené ani rozšírenie obvinenia ďalším osobám.

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign