Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 25. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Polícia v Banskobystrickom kraji počas dopravno-bezpečnostnej akcie odhalila 310 priestupkov

159

KRPZ Banská Bystrica |MM|  Počas policajnej akcie, ktorá sa konala vo štvrtok (25.4.) v čase od 14.00 do 20.00 hodiny, policajti zistili 310 priestupkov. Dopravno-bezpečnostná akcia  prebiehala v policajných okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Zvolen a Žiar nad Hronom a  jej cieľom bolo zlepšiť bezpečnostnú situáciu na teritóriu týchto okresov a pozitívne ovplyvniť disciplínu účastníkov cestnej premávky  a vývoj dopravnej nehodovosti. Do preventívno-bezpečnostných opatrení sa zapojili okrem policajtov z dopravnej polície, poriadkovej polície, kriminálnej a železničnej polície ( 120 policajtov) aj poslucháči strednej odbornej školy  PZ v Pezinku (80 študentov), vojenská dopravná polícia, cudzinecká polícia, inšpektorát bezpečnosti práce a colný úrad (21).

Pri kontrolách sa zamerali najmä na porušovanie pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom, na dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti, na požívanie alkoholu vodičmi pred jazdou, kontrolovali aj technický stav vozidiel, prípustnú hmotnosť vozidiel a jazdných súprav a diaľničné nálepky. Kontrolovali nielen vodičov motorových vozidiel, ale aj vodičov motocyklov, cyklistov a chodcov a to najmä železničných priecestiach a v ich blízkosti.

Každý týždeň zaznamenávame niekoľko vodičov (v priemere 11) ktorí si sadnú za volant pod vplyvom alkoholu a nafúkajú viac ako 1 promile, alebo sa odmietnu podrobiť vyšetreniu na alkohol. Za 3 mesiace evidujeme v Banskobystrickom  kraji 147 trestných činov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. 133 vodičov nafúkalo nad 1 promile a 14 vodičov odmietlo fúkať aj odber krvi. Aj keď sú policajti denne na cestách a v uliciach, stále sa nájdu aj takí vodiči, ktorí si sadnú za volant na pravé poludnie alebo v najväčšej dopravnej špičke s 3 promile alkoholu. Aj napriek kontrolám, výzvam a upozorneniam na následky pri dopravných nehodách, ktoré sú zapríčinené najmä rýchlou jazdou, jazdou pod vplyvom alkoholu alebo jazdou v protismere pri nesprávnom predchádzaní, evidujeme v Banskobystrickom kraji za 3 mesiace 344 dopravných nehôd, pri ktorých 4 osoby zraneniam podľahli, 154 osôb sa zranilo z toho 36 ťažko.

Počas policajnej akcie, policajti zistili 310 priestupkov. Zo zistených priestupkov bolo 244 vybavených v blokovom konaní. Okrem priestupkov za rýchlosť (100 ), pásy (8), technický stav vozidla (31), jazda bez osvetlenia (35) a používanie telefónneho prístroja (4), policajti zistili požitie alkoholu u 1 vodiča motorového vozidla a u 1 cyklistu. 31 vodičov nemalo diaľničnú nálepku a 13 diaľničných nálepiek bolo falošných. Policajti počas akcie zadržali 13 vodičských preukazov a 11 osvedčení o evidencii vozidla.

 

 

 

 

 

 


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign