Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Polícia vyriešila ďalší prípad, ktorý siaha do minulosti

MVSR |MM| Trestné činy spáchané v minulosti sú postihnuteľné aj v súčasnosti. O tom, že páchatelia trestnej činnosti si nikdy nemôžu byť istí svojím únikom, svedčí aj prípad z minulého týždňa.

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície minulý týždeň obvinil z trestných činov prevádzačstva a z legalizácie príjmu z trestnej činnosti, spáchané organizovanou skupinou, tri osoby. Dvaja muži sú Slováci z Bratislavy a okolia, žena z Ukrajiny. Za prevádzačstvo im hrozí trest odňatia slobody vo výške dva až osem rokov a za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti päť až 12 rokov. Všetci traja sú stíhaní na slobode. 

Podľa zistení polície organizovaná skupina pôsobila ešte v roku 2005. Konateľ spoločnosti so sídlom na Ukrajine, 54-ročný Emil M., sa spolčil so 49-ročnou Máriou G. a so 65-ročným Pavlom J. Ich cieľom bolo nedovolené získanie povolenia na pobyt a zamestnanie na území Slovenskej republiky pre minimálne 35 osôb pochádzajúcich z Ukrajiny.

Emil M. ako člen organizovanej skupiny si založil na Slovensku firmu, pričom sa dohodol s firmou sídliacou na Ukrajine, že mu sprostredkuje ľudí na stavebné práce. Ukrajinskú firmu zastupovala Mária G., ďalší člen skupiny. Predmetná spoločnosť však na Ukrajine nemala licenciu na vykonávanie sprostredkovateľskej činnosti zamestnávania občanov Ukrajiny v zahraničí. Tretí člen skupiny, Pavol J. vybavoval osobám z Ukrajiny žiadosti o udelenie povolenia na zamestnanie na Slovensku.  Osoby z Ukrajiny však nakoniec vykonávali inú prácu pre iné spoločnosti, ako sa v zmluve dohodli. Občania Ukrajiny tak na území Slovenskej republiky vykonávali nelegálnu prácu.

Doteraz dokázaný zisk, o ktorý sa organizovaná skupina obohatila, predstavuje 250 tisíc eur.

 Vyšetrovanie pokračuje, je preto veľmi pravdepodobné, že budú obvinené aj ďalšie osoby.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign