Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 25. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Polícia vyvíja maximálne úsilie za účelom objasnenia konania vodiča, ktorý viedol vozidlo s označením príslušnosti k Policajnému zboru

KRPZ Žilina |MM| Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline v uplynulých dňoch prijalo podnet od redaktora elektronického média, ktorého súčasťou bol videozáznam, na ktorom doposiaľ neznámy vodič v Ružomberku riadil po ul. Žilinská cesta v nezistenej dobe a čase vozidlo s označením príslušnosti k Policajnému zboru, bez použitia zvláštneho výstražného znamenia. Počas výjazdu od čerpacej stanice nerešpektoval dopravné značenie. Z uvedeného dôvodu polícia začala okamžite vykonávať objasňovanie vo veci podozrenia z priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Počas objasňovania bolo zistené, že predmetný videozáznam bol uverejnený na internetovej stránke, pred viac ako rokom, presne pred 402 dňami (k 14. februáru 2013 ). Zo samotného záznamu, nie je možné presne identifikovať vozidlo s označením príslušnosti k Policajnému zboru, dobu skutku ani totožnosť vodiča. Polícia, aj napriek tomu vyvíja úsilie za účelom objasnenia predmetného konania a nemôže pripustiť, aby policajti, ktorí majú zákon dodržiavať, ho sami svojím konaním bezdôvodne a nezákonne porušovali. Polícia pri objasňovaní podozrenia z protiprávneho konania využije všetky zákonné oprávnenia za účelom zistenia vodiča, ktorý bude v prípade preukázania spáchania priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky prejednaný v zmysle zákona o priestupkoch tak, ako každý iný priestupca.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline prijíma adekvátne opatrenia, aby k podobným konaniam zo strany príslušníkov Policajného zboru nedochádzalo.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign