Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 27. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Polovica skontrolovaných vodičov minulý týždeň porušila dopravné predpisy

Prezídium PZSR |MM| Polícia minulý týždeň (3. až 9. júna 2013) vyhlásila dopravno-bezpečnostnú akciu TISPOL, zameranú na odhalenie podgurážených vodičov. Policajti si posvietili aj na motorkárov, cyklistov a chodcov. Opäť sa potvrdilo, že ani napriek včasnému upozorneniu, sú vodiči nepoučiteľní. Viac ako 1.900 policajtov počas siedmich dní skontrolovalo viac ako 18 tisíc vodičov. Dopravné predpisy porušilo takmer 8.300 vodičov. V 421 prípadoch zákon umožnil policajtom riešiť priestupky napomenutím, viac ako 7.700 prípadov riešili blokovou pokutou a 161 prípadov postúpili na správne konanie. Policajti zistili alkohol v 14 prípadoch u vodičov nemotorových vozidiel. V týchto prípadoch sa dopustili priestupku, za čo im boli udelené pokuty. U 39 vodičov áut a u 44 nemotorových účastníkov pod vplyvom alkoholu postúpili na správne konanie. Policajti odhalili 23 vodičov, ktorí spáchali trestný čin (ohrozenie pod vplyvom návykovej látky), teda jazdili pod vplyvom alkoholu nad jedno promile, prípadne sa odmietli podrobiť vyšetreniu na jeho zistenie. Do tejto kategórie patria aj vodiči, ktorí jazdili po odobratí vodičského oprávnenia, čím sa dopustili trestného činu marenie výkonu úradného rozhodnutia. Priestupkov sa dopustili deviati motorkári, 59 cyklisti a takmer stovka chodcov. Tretina z nich obišla s napomenutím. Okrem napomenutia či blokovej pokuty, policajti zadržali 500 vodičských preukazov. Najviac, 435 bolo takých vodičov, ktorí si vinu priznali, boli ochotní pokutu zaplatiť, ale nemali pri sebe dostatok peňazí. Za prekročenie rýchlosti prišli o vodičský preukaz 11 vodiči a šiesti za iné závažné porušenia. Okamžite na mieste prišlo o preukaz 48 vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu. Pre zlý technický stav vozidla, ktorým vodiči ohrozovali seba i ostatných, policajti zadržali 205 osvedčení o evidencii a 33 tabuliek s evidenčným číslom. Aj výsledky tejto kontroly svedčia o potrebe zvýšeného dohľadu na cestách. Počas najbližšej dopravno-bezpečnostnej akcie sa kontrolám nevyhnú ani vodiči nákladiakov či autobusov.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign