Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Poroty v tomto roku hodnotia 618 príspevkov od 360 autorov

Nadácia otvorenej spoločnosti |MM| Poroty 9. ročníka súťaže Novinárska cena 2012 hodnotia 618 prihlásených príspevkov od 360 autorov. Príspevky do súťaže prihlásili samotní autori, redakcie, vydavateľstvá, diváci a čitatelia. Po prvýkrát do súťaže nominovali príspevky aj užívatelia Piana. V druhej polovici januára hlasovali za najlepšie články v Piane za rok 2012. Top 15 s najvyšším počtom hlasov prihlásili do súťaže.

 

Porotcovia prihlásené a zaregistrované príspevky už hodnotia. Každý vo svojej kategórii vyberie top 10 nominácií, ktoré pošle organizátorovi. Porotcovia sa spolu po prvýkrát stretnú v týždni od 3. - 12. apríla 2013 v Bratislave, kde na základe svojich nominácií a po vzájomnej diskusii vyberú víťazov jednotlivých kategórií. V každej zo 16 kategórií bude udelená jedna cena v hodnote 830 EUR. Víťazi 9. ročníka súťaže Novinárska cena budú zverejnení v utorok 23. apríla 2013 v Bratislave.

 

Porota pre novinársku fotografiu sa stretne už budúci týždeň v bratislavskej OPEN Gallery v zložení:

Bohunka Koklesová, Katedra teórie a dejín umenia, VŠVU

Milan Jaroš, fotograf, týždenník Respekt, Česká republika

Peter Dench, fotoreportér Getty Images, víťaz ceny World Press Photo 2011, Veľká Británia

Josh Lustig, Assignments Editor, Panos Pictures, Veľká Británia

 

Britskí porotcovia Josh Lustig a Peter Dench budú zároveň hosťami bratislavského Frontline Clubu v OPEN Gallery, 20.3.2013 o 19:00h, na tému fotografovanie spoločensky závažných a citlivých tém. Podujatie je verejné.

 

PeterDench z agentúry Getty Images sa zobrazovaniu etnicity venuje dlhodobo. Má za sebou prácu pre médiá, mimovládne organizácie aj komerčných klientov. V čase bombových útokov 7/7 (séria samovražedných útokov na civilistov v roku 2005 v Londýne) pracoval aj na projekte časopisu STERN „Etnicita v Londýne“. Publikuje v TIME, New Yorker, Fortune, Weekend Guardian, Telegraph Magazine, Newsweek, The New York Times, The Sunday Times Magazine, GEO.

Josh Lustigpracuje pre agentúru Panos Pictures ako Assignments Editor. Panos Pictures verí v silu fotografie, u svojich komerčných aj mimovládnych klientov je rešpektovaná za inteligentný a svieži prístup a dlhodobý záujem o témy, častokrát ťažké a kontroverzné.

 

 

Hlavným partnerom súťaže Novinárska cena 2012je Slovenská sporiteľňa.

Partnermi sú Google, Mayer/McCann Erickson, Piano Media, MEMO 98, Združenie vydavateľov periodickej tlače Slovenska a Nadace Open Society Fund Praha.

PR partnerom je agentúra PRime time. 

Za podporu pri informovaní o súťaži ďakujeme medialne.sk, zoznam.sk, sme.sk, IT News.

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign