Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 27. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Poslankyňu a konateľa televízie mal vydierať 50 ročný muž

KRPZ Prešov |MM| Popradský policajný vyšetrovateľ vzniesol včera (24.4.2013) obvinenie pre zločin vydierania 50 ročnému mužovi zo Svitu, okr. Poprad. Obvinený muž mal nezávisle na sebe vydierať konateľa popradskej televízie a poslankyňu NR SR z Popradu.

 

            Konateľa televízie mal obvinený začať vydierať začiatkom roka 2012. Prostredníctvom SMS správ z dvoch rôznych českých mobilných čísel ako aj mailovou komunikáciou požadoval od neho 40 000.- € nakoľko údajne disponuje dokumentom, ktorý poukazuje na to, že vo výberovom konaní na pozíciu konateľa popradskej televízie uspel podvodom.  Peniaze mal nechať na rôznych miestach pri Svite, Šuňave a Vysokých Tatrách, kde ich mal umiestniť do vopred pripravenej schránky.

Vo februári tohto roku mal popradskej poslankyni NR SR zaslať z troch rôznych e-mailových adries maily, v ktorých žiadal o bližšie nestotožnené plnenie za to, že neposkytne fotografie obnaženej ženy, ktorá sa podobá na samotnú poškodenú poslankyňu, ,, iným zákazníkom “. Zároveň poukazoval na jej možnú diskreditáciu ako poslankyne NR SR. V tomto duchu zasielal poslankyni aj SMS správy z českého mobilného čísla. 

 

            V oboch prípadoch poškodení kontaktovali políciu, ktorá začal konať a v oboch prípadoch sa začalo trestné stíhanie pre vydieranie. Na základe získaných a vyhodnotených operatívnych informácií popradskými kriminalistami, bol ustálený podozrivý a to v osobe obvineného, pričom zhoda telefónneho čísla použitého pri komunikácii s poškodenými zakladala predpoklad, že sa jedná o totožného páchateľa v prípade poškodenej poslankyne aj konateľa televízie. V utorok (23.4.2013) polícia podozrivého zadržala na Francisciho ulici v Poprade. Zadržanie vykonali policajti prešovského pohotovostného útvaru, nakoľko bol predpoklad, že môže byť ozbrojený a z doterajšieho spôsobu komunikácie s poškodenými vyplývalo, že môže byť nebezpečný. Pri zadržaní nekládol odpor.

 

            Motívom u poškodeného konateľa televízie mala byť pomsta za to, že ho v minulosti prepustil zo zamestnania z televízie. Motívom u poškodenej poslankyne mala byť recesia, kde po čase od konania upustil z dôvodu, že mal výčitky, aby jej neublížil.

 

            Pri zadržaní mal obvinený pri sebe mobilný telefón s českou SIM kartou, z ktorej mal posielať SMS správy vydieranému konateľovi. U obvineného policajti vykonali aj domovú prehliadku a prehliadku jeho motorového vozidla, pri ktorých bol okrem iného nájdený aj mobilný telefón s druhou českou SIM kartou, z ktorej mal posielať poškodeným vydieračské SMS správy.  

 

Vyšetrovateľ zadržaného 50 ročného muža zo Svitu po vykonaní procesných úkonov obvinil a zároveň spracoval na neho podnet na vzatie do väzby. Do rozhodnutia o väzbe bude čakať v cele policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 4 – 10 rokov.

 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign