Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 25. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Povodňová situácia na Slovensku k 11. júnu 2013

MVSR |MM|  Vďaka poklesu hladiny Dunaja v Bratislave na 1 SPA, bola odvolaná mimoriadna situácia v mestských častiach Devín, Devínska nová ves, Staré mesto a Petržalka. Postupne sa odstraňujú protipovodňové zábrany a vrecia. Najohrozenejšie časti Bratislavy pomáhalo chrániť okrem protipovodňových zábran aj 17 850 kusov vriec. V Bratislavskom kraji sa v spojitosti s povodňami už nenachádzajú žiadne dopravné obmedzenia a všetky komunikácie sú prejazdné.

Dunaj pomaly klesá aj v Medveďove, Komárne a v Štúrove, kde napriek tomu ešte stále platí III. SPA. V Komárne je uzatvorená Elektrárenská cesta, Dunajské nábrežie je prejazdné. Na Alžbetin ostrov je povolený vjazd len obyvateľom, a Platanová alej je tiež uzatvorená z dôvodu prepadnutia cesty. Most cez Dunaj do Komáromu je prejazdný. V Komárne bolo do protipovodňových opatrení nasadených 57 000 vriec s pieskom, ktoré pomáhali plniť kadeti policajnej akadémie v spolupráci s vojakmi, hasičmi a ďalšími ľuďmi organizovanými mestom. Chľaba pri Štúrove je neprejazdná a most Márie Valérie medzi Štúrovom a Ostrihomom je opäť sprejazdnený.  

Čísla z povodní:

Dňa 4.6.2013 zriadila sekcia krízového riadenia MV SR informačnú linku pre občanov o povodňovej situácii na riekach Dunaj a Morava: 

4. jún      266 hovorov
5. jún      383 hovorov
6. jún      464 hovorov
7. jún      326 hovorov
8. jún      119 hovorov
9. jún        59 hovorov.

 Z celkového počtu 1627 volaní občania žiadali  informácie o aktuálnej dopravnej situácii (viac ako 60%), o potenciálnom lokálnom ohrození (viac ako 19%), o zásadách sebaochrany a správania sa (viac ako 7%), o výške vodných hladín a predpokladanom vývoji (viac ako 4%), ponuka pomoci (1%) a iné (9%).

V súvislosti s povodňami bolo v dňoch od 4. 6. 2013 do 8.6.2013 v BA, TT a NR kraji navyše nasadených do bezpečnostných opatrení 1370 policajtov. Hasičský a záchranný zbor má na území SR od 4. 6. 2013 každý deň v pohotovosti okolo 1000 hasičov a ku dnešnému dňu evidujú 183 výjazdov v súvislosti s povodňami.

Polícia sústredila potrebnú techniku, motorové vozidlá, agregáty, ťažkú techniku ( obrnené transportéry), Tatra 815, traktory, člny, terénne vozidlá, „Aligátor“ obrnený transportér z ÚOÚ PPZ. Technika bola podľa potreby presúvaná medzi mestami ohrozenými povodňou.

Hasičský a záchranný zbor v súvislosti s povodňami nasadil na celom území Slovenska 123 ks hasičskej techniky a 50 ks špeciálnej techniky.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign