Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 25. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Požiar hospodárskych budov v Šelpiciach

159

KR HaZZ Trnava |MM| Na ohlasovňu požiarov hasičskej stanice v Trnave bol dňa 4.2.2013 o 18:06 hod. nahlásený prostredníctvom KS IZS v Trnave požiar chlievov a rodinného domu v obci Šelpice (okres Trnava). Na miesto udalosti bolo vyslaných osem príslušníkov z hasičskej stanice v Trnave s technikou CAS 30 IVECO TRAKKER a MB ATEGO. Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že sa jedná o požiar chlievov a hospodárskych budov v záhrade rodinného domu. Požiar ohrozoval susedný rodinný dom, keďže sa začal šíriť po laminátovom prístrešku tohto domu, pod ktorým boli zaparkované hospodárske stroje a malotraktor. Na lokalizáciu požiaru boli nasadené dva „C“ prúdy a jeden vysokotlakový prúd a na ochranu susedného domu a strojov bol použitý jeden „C“ prúd, pričom príslušníci zasahovali v autonómnych dýchacích prístrojoch. Na miesto udalosti bola vyžiadaná ďalšia technika CAS 32 T815 a bol vyrozumený riadiaci dôstojník OR HaZZ v Trnave, ktorý sa následne dostavil k požiaru. Zasahujúci príslušníci vykonali evakuáciu 8 prasiat z chlievov na voľné priestranstvo v záhrade a následne zistili, že hospodárska budova, stojaca vedľa chlievov je plná palivového dreva. Na miesto udalosti sa medzitým dostavili členovia OHZ Bohdanovce nad Trnavou s technikou CAS 32 T-148, zároveň boli z hasičskej stanice v Trnave doplnené autonómne dýchacie prístroje s náhradnými tlakovými fľašami. Na požiarisko bola voda dodávaná prostredníctvom techniky z obecnej hydrantovej siete, miesto udalosti bolo osvetľované osvetľovacím agregátom. Po lokalizácii požiaru pokračovali príslušníci v spolupráci s členmi OHZ v likvidačných prácach vynášaním palivového dreva na otvorené priestranstvo a jeho dohášaním. Počas likvidačných prác bolo v hospodárskej budove objavených 20 kusov uhynutých sliepok. Po úplnej likvidácii bolo miesto udalosti, vrátane prístrešku susedného domu a jeho priľahlých časti skontrolované termovíznou kamerou a odovzdané členom OHZ, ktorí vykonávali dozor nad požiariskom. Po zbalení vecných prostriedkov a zdokumentovaní udalosti sa hasičská jednotka vrátila o 22:45 hod. na základňu. Následkom požiaru vznikla majiteľom poškodených budov priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 3.000,- €, pričom zasahujúcim hasičom sa podarilo uchrániť hodnoty vo výške 100.000,- EUR. Pravdepodobnou príčinou vzniku požiaru bol skrat v elektroinštalácii.


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KR HaZZ
159
Autor: KR HaZZ
159
Autor: KR HaZZ


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign