Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 21. 9. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Pozvánka na farské agapé

Iveta Tóthová29. 06. 2011 23:45:51Farnosť Sereď
24

Po minuloročnom úspešnom "agapé" sa v nedeľu 3. júla o 15:00 hod. bude konať v záhrade u sestričiek ďaľší ročník tohto zaujímavo stráveného dňa. Vítané sú deti, mládež, skôr narodení, rodiny s deťmi, jednoducho všetcia, ktorí majú chuť sa zabaviť, spoznať nových ľudí, stretnúť sa so starými priateľmi, porozprávať sa, oddýchnuť  si a stráviť príjemné popoludnie.

Pripravené sú : jazda na koni, maľovanie na tvár, streľba zo vzduchovky, trampolína, streľba z luku, modelovanie a rôzne súťaže,

Ženy, mamičky a babičky : rehoľné sestry by potešilo, keby mohli všetci ochutnať vaše špeciality, zákusky, koláče a iné dobroty.

Pre mužov je pripravená súťaž vo varení gulášu.

Na záver sa bude v záhradnom kine premietať film.

Každý je vítaný !

 

Ten minulý ročník si môžete pripomenúť tu : http://old.seredonline.sk/index.php?sekcia=clanky&clid=1278263521

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Alenka skúste tu: | 01-07-2011 15:13:08
http://maps.google.com/maps?q=48.294452,17.732571&num=1&t=h&z=18&vps=2&jsv=353b&sll=48.296404,17.734243&sspn=0.006295,0.010488&ei=A8cNTsimIdCZ_QaCy_n-BA&abstate=near:actbar-saveto
alena | 01-07-2011 13:32:34
vdaka, určite s detičkami prídeme!!! Hádam to nájdeme :-), dúfam, že aj počasie sa troška umúdri :-) alena
Registrovaný Iveta Tóthová Iveta Tóthová | 30-06-2011 23:02:23
Alenka, rehoľné sestry majú dom na Dolnočepenskej 8.
Keď pôjdete od mesta, je to za kruhovým objazdom v Čepeni, asi štvrtý dom na pravo.
anonym | 30-06-2011 22:38:42
prosím vás, kde sa táto záhrada sestier nachádza? rada by som s deťmi prišla a netuším, kde to je... vdaka alena
Jozef | 30-06-2011 08:23:57
kedze som slovo "agape" nepoznal, ujo gúgl mi pomohol a aj pre ostatnych ako ja:

Ak je nejaká vlastnosť alebo cnosť, ktorú Božie Slovo, Biblia zvlášť vyzdvihuje , je to láska. Gréčtina, pôvodný jazyk Kresťanských Písiem, má štyri slová, ktoré sa často prekladajú slovom „láska“. Láska, ktorou sa teraz zaoberáme, nie je erós (slovo, ktoré sa v Kresťanských gréckych Písmach nenachádza) čiže láska založená na sexuálnej príťažlivosti; nie je to ani storgé , cit založený na pokrvnom príbuzenstve; nie je to ani filia, vrúcna priateľská láska, založená na vzájomnej úcte.

Je to agapé – láska založená na zásadách, o ktorej by sa dalo povedať, že je totožná s nesebeckosťou, láska, ktorú mal na mysli apoštol Ján, keď povedal: „Boh je láska.“ – 1.Jána 4:8.

O tejto láska (agapé) hovorí profesor William Barclay v New testament Words: „Agapé súvisí s mysľou: nie je to len nejaký cit, ktorý vznikne v našom srdci spontánne /ako to môže byť v prípade lásky filia/; je to zásada, ktorú v živote vedome uplatňujeme. Agapé súvisí vo veľkej miere s vôľou. Je to podmanenie, víťazstvo a úspech. Nikto nikdy prirodzene nemiloval svojich nepriateľov. Milovať nepriateľov znamená podmaniť si všetky svoje prirodzené sklony a city.

Agapé je v skutočnosti sila milovať nemilovateľné, milovať ľudí, ktorých nemáme radi.“

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign