Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Preventívny projekt „Tancom proti drogám“

KRPZ Banská Bystrica |MM|  Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici v spolupráci so Súkromným centrom voľného času v Banskej Bystrici a tanečnou školou K-Dance realizujú v apríli 2013 ďalší ročník preventívneho projektu „Tancom proti drogám“ (v poradí už druhý), prostredníctvom ktorého sa budú snažiť osloviť žiakov druhého stupňa základných škôl v meste Banská Bystrica.

Myšlienka projektu ostáva zachovaná - netradičnou, inovatívnou formou, prostredníctvom tanca sprostredkovať žiakom informácie o škodlivosti návykových látok, hlavne alkoholu a marihuany, ale oproti minulému roku došlo k niektorým inováciám. Počas stretnutí s deťmi sa bude pozornosť zameriavať na konkrétne prípady, ktoré sa odohrali v meste Banská Bystrica, a v ktorých pod vplyvom návykových látok došlo k spáchaniu závažnej trestnej činnosti. Jednotlivé vystúpenia budú prostredníctvom audiovizuálnej techniky doplnené aj o vyjadrenia odborníkov a o anketu realizovanú so žiakmi základnej školy. Príbehy a zábery z reálneho života majú cielene osloviť vybranú vekovú skupinu žiakov a poskytnúť im priestor na zamyslenie, ako i priestor na prehodnotenie svojich postojov a názorov.

Na projekte aj tento rok participujú študenti Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktorí vyhotovili pútavé plagáty k danej problematike a aj svojou aktívnou účasťou pomôžu a podporia preventívne úsilie všetkých zúčastnených zložiek.

Preventívny projekt sa bude realizovať v termínoch 23. – 25. apríla 2013 a 29. – 30. apríla 2013 na piatich vybraných školách – Základnej škole na Ďumbierskej ulici, Základnej škole na Triede SNP, Základnej škole Slovenského slobodného vysielača na Skuteckého ulici, Základnej škole na Radvanskej ulici a Gymnáziu Mikuláša Kováča na Mládežníckej ulici, pričom na uvedené školy zavítajú aj žiaci z iných škôl (harmonogram realizácie projektu je uvedený nižšie).

Súkromné centrum voľného času v Banskej Bystrici v rámci výzvy predložilo preventívny projekt „Tancom proti drogám“ i Komisii pre prevenciu kriminality  a inej protispoločenskej činnosti zriadenej pri Obvodnom úrade v Banskej Bystrici, ktorá projekt schválila a podporila.

Veríme, že informácie sprostredkované cez záujmovú činnosť, tanec, padnú na úrodnú pôdu a prispejú k formovaniu životných postojov a názorov žiakov, ktorí sa nachádzajú práve vo veku, kedy môžu po prvý krát prísť do kontaktu so spomínanými návykovými látkami.

Do preventívneho projektu sa v tomto roku zapojilo dvanásť banskobystrických škôl: Základná škola na Ďumbierskej ulici, Základná škola na Golianovej ulici, Základná škola Jána Bakossa na Bakossovej ulici, Základná škola na Moskovskej ulici, Základná škola na Pieninskej ulici, Základná škola na Radvanskej ulici, Základná škola Slovenského slobodného vysielača na Skuteckého ulici, Základná škola na Triede SNP, Súkromná základná škola u Filipa, Gymnázium Mikuláša Kováča na Mládežníckej ulici, Katolícke gymnázium Štefana Moysesa na Hurbanovej ulici a Osemročné športové gymnázium na Triede SNP.

 

Harmonogram realizácie preventívneho projektu:

Dátum

Miesto realizácie

Čas realizácie

Základná škola

23. 04. 2013

ZŠ Ďumbierska

08,50 – 09,50

ZŠ Ďumbierska

 

 

10,00 – 11,00

ZŠ Pieninská

 

 

11,00 – 12,00

ZŠ Pieninská

24. 04. 2013

ZŠ Trieda SNP 20

08,50 – 09,50

ZŠ Trieda SNP 20

 

 

10,00 – 11,00

ZŠ Trieda SNP 20

 

 

11,00 – 12,00

ZŠ Golianova + Osemročné športové gymnázium

25. 04. 2013

ZŠ Slovenského slobodného vysielača

10,50 – 11,50

ZŠ SSV Skuteckého

 

 

11,50 – 12,50

ZŠ SSV Skuteckého

29. 04. 2013

ZŠ Radvanská

08,50 – 09,50

ZŠ Radvanská

 

 

10,00 – 11,00

ZŠ Radvanská

30. 04. 2013

Gymnázium Mikuláša Kováča

09,00 – 10,00

ZŠ Jána Bakossa + ZŠ Moskovská

 

 

10,00 – 11,00

Gymnázium Mikuláša Kováča + Súkromná základná škola u Filipa

 

 

11,00 – 12,00

Katolícke gymnázium Š. Moysesa

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign