Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Pri dopravnej nehode sa zranili dve osoby

159

KRPZ Žilina |MM|  Vo štvrtok 10. januára popoludní došlo na ceste I/12 v obci Skalité, okres Čadca k dopravnej nehode. 42 ročný vodič riadil motorové vozidlo Volkswagen Transportér v smere Čadca – Skalité. Za vozidlom na lane ťahal vozidlo Ford, ktoré riadila 37 ročná žena. Vodička z doposiaľ nezistených príčin  prešla s vozidlom do protismeru, kde sa čelne zrazila s vozidlom Hyundai Accent, ktoré riadil 30 ročný vodič. Pri dopravnej  nehode utrpel vodič vozidla Hyundai predbežne ľahké zranenia. Predbežne ľahké zranenia utrpela aj 37 ročná žena. Alkohol u vodičov zistený nebol. Škoda na vozidlách bola predbežne vyčíslená na 3.300.-€.

V súvislosti s dopravnou nehodou poverený príslušník Policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví.

Ďalšie okolnosti a príčiny dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

 

 

Prispejme k väčšej bezpečnosti na našich cestách aj počas zimného obdobia

 

V súvislosti so zimným počasím – sneh, mrznúci dážď, poľadovica, je veľmi dôležité, aby sme sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, prispôsobili jazdu situácii v cestnej premávke (znížiť rýchlosť jazdy a zväčšiť vzdialenosť medzi vozidlami), poveternostným podmienkam a svojím schopnostiam.

Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách aj počas zimného obdobia.

 


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Jozef,Žilina | 12-01-2013 12:39:42
Prosím Vás, môže mi niekto vysvetliť, čo na diaľnici znamená značka,ktorá upozorňuje na prebehujúcu lesnú zver? Som snáď jediným vodičom, čo si toto všimol?
1.Každá diaľnica ma byť ohradená a tým ma lesná zver znemožnený prístup.
2.Ak diaľnica nie je ohradená,je riziko prístupu zvery veľké.
3.Na diaľnici je povolená rýchlosť 130km/h a naraz zo zverou je častokrát s tragickými následkami pre vodiča,akým spôsobom ma táto značka ochráni, čo konkrétne mám robiť?????Veď rýchlosť mám povolenú 130km/h.Žeby ďalší alibizmus zo strany štátu,ak sa nič nestane,všetko dobré, ak narazíš do zvery a máš to šťastie,že prežiješ, si sám na vine,lebo tam bola uvedená dopr.značka. Národná diaľničná spol,ministerstvo,štát nie.....veď oni tam umiestnili značku.Štát sa alibisticky zbavuje zodpovednosti.Úsek trojprúd.diaľnice s minimom odstavných pruhov Trnava-Bratislava by sa mal dostať do Guinnesovej knihy rekordov.Ak vodič musí odstaviť vozidlo pri krajnici a prežije to,mal by oslavovať svoje druhé narodeniny.Vodiči zo Skalitého mali šťastie, že nedoplatili za pochybenia iných oveľa tragickejšími následkami. Ta komunikácia v Skalitom je v príšerne neupravenom stave.
Michal,Čadca | 12-01-2013 12:14:48
Zuzana z Kysúc má úplnú pravdu.To by si mali prečítať a vedieť všetky kompetentné osoby, aby sa tieto nedostatky do budúcnosti aspoň čiastočne odstránili.Ľutujem vodičku,ktorá doplatila na chyby iných a prajem obom vodičom skoré uzdravenie.Na ceste I.triedy ani rýchlosť 30km/h nie je bezpečná,keď vznikla táto nehoda,lebo neverím,žeby vozidlo bolo vlečené podľa deformačných zón v rýchlosti viac, ako
40km/h.Ako mohla vodička vidieť na dostatočnú vzdialenosť a predvídať?Veď bola vlečená a bezprostredne videla iba na vozidlo pred ňou,v tomto prípade,ktoré ju ťahalo. Znalec z odboru dopravy,by mal jednoznačne vypracovať znalecký posudok, príp.odborné vyjadrenie.
Zuzana,Kysuce | 12-01-2013 11:55:37
Súhlasím s komentárom Simony z Bratislavy. Som Kysučanka a taktiež som často na cestách.Stav komunikácii na Kysuciach mimo komunikácie I.triedy I/18 Čadca-Žilina je v nevyhovujúcom stave.Na kolóny vo Svrčinovci a v Kysuckom Novom Meste sme si už zvykli,veď,čo iné ostáva, sme slováci a na Slovensku,nejedenkrát sme v histórii zohli chrbáty a povedali"len,aby nebolo horšie".Myslela som si,že ujazdený,príp.kašovitý sneh sa v tomto období nachádza len na komunikácii II.triedy 489 Čadca-Makov.Nehoda v Skalitom,podľa fotografií je dôkazom toho,že cesty I.triedy môžu mať aj takúto podobu a stav.Slovensko "quo vadis?"
Simona,Bratislava | 12-01-2013 11:38:01
Ľutujem kysuckých vodičov.Pracovne tam často cestujem je to katastrofa.Vo Vysokej nad Kysucou zlý technický stav komunikácie II.triedy.Starosta obce vec neurguje,lebo závady sú dlhotrvajúce.V Staškove a v Rakovej je slovenská rarita,prechod cez mosty na hlavnej komunikácii sú zúžené do jedného jazdného pruhu,čo narušuje plynulosť dopravy.V Čiernom a Skalitom na ceste I.triedy je rarita slovenských kanálových krytov. Nikto z kompetentných nejaví záujem a vodiči si naďalej poškodzujú vozidlá na kanálovom tankodrome v skalickej doline.Aj táto vodička doplatila na lajdáckosť a laxný prístup k plneniu povinnosti zo strany správcu komunikácie.
Karol | 12-01-2013 11:20:08
Som nepríjemne prekvapený v akom stave sa podľa fotografií na chadza cesta I.triedy.Kašovitý sneh v takom množstve na ceste I.triedy??? Je to možné???Asi správca komunikácie v tom čase upravoval cesty III.triedy,alebo nezodpovední majitelia okolitých nehnuteľností vyhadzujú sneh zo svojich dvorov na komunikáciu, veď na Slovensku je všetko možné.Nezáujem,apatia, arogantnosť,silné slová,sľuby....
anonym | 12-01-2013 09:48:19
Naša bezpečnosť na cestach?Ano musime byť predvidavi a prispôsobovať rychlosť jazdy našim cestam.Naše cesty su v katastrofalnom stave,su sama jama vymletiny,na cestach su nekonečne obmedzenia ktore namaju konca,ludia hadžu na odhrnute cesty sneh,zamyslel sa nad tymto vôbec niekto?Ano keď sa stane niečo zle hlada sa vinnik,ale že su naše cesty v katastrofalnom stave a ničia nam auta to už nerieši nikto.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign