Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Reakcia polície na odvysielanú reportáž TV JOJ

KR PZ Trnava | IT | Reakcia na reportáž odvysielanú 6.12.2012 v televízii JOJ, v Novinách o 19.30. Podľa televízie má 50 ročná žena po zákroku polície krvavé podliatiny na rukách, nohách a ramenách. K incidentu malo prísť v trnavskej nemocnici. Pacientka mala prísť do konfliktu s primárkou a preto musela spor riešiť polícia. Podľa napadnutej ženy, jej mali policajti vulgárne nadávať, uviedol moderátor Novín. Z úst pani Škodovej odznelo, že policajti ju vliekli z izby a dokopali ju do výťahu a policajt mal podľa nej kopať do vozíka. Krajský riaditeľ dal okolnosti prešetriť, pričom z doterajšieho šetrenia je zrejmé, že pani Škodová si údajné nevhodné správanie policajtov vymyslela. Samotní zamestnanci nemocnice počas prešetrovania potvrdili, že pacientka verbálne napádala personál, dokonca sa im vyhrážala ich zničením. Potvrdili, že si ľahla na zem a odmietla odísť. Vtedy ju policajti zodvihli a naložili na vozík, čo sa z hľadiska policajného považuje za použitie donucovacích prostriedkov – hmatov a chvatov, nakoľko žena v tej chvíli kládla odpor. Zdravotníci vo svojich výpovediach  potvrdili, že pani Škodová napádala aj ich aj policajtov. Uviedli, že policajti pri zákroku postupovali maximálne profesionálne, slušne a ohľaduplne s prihliadnutím na psychický stav pacientky. Správanie policajtov hodnotili až nadštandardne, o čom svedčí aj záznam z kamery, na ktorom je vidieť, ako policajti odprevádzanú pani Škodovú k sanitke a pomáhajú jej s odnesením osobných vecí.

V súvislosti s kamerovými zábermi redaktor televízie Rastislav Striško uviedol, že chodby trnavskej nemocnice sú monitorované bezpečnostnými kamerami. Ak boli v kritickom okamihu zapnuté, celý policajný zásah musí byť na nich zaznamenaný. Ďalej ale spochybnil zákonnosť postupu polície pri zhromažďovaní dôkazov potrebných pre vyšetrovanie, keď uviedol: „Otázkou je, či sa k takémuto dôkazu aj policajný vyšetrovateľ reálne dostane." Redaktor však neuviedol, že oddelenie, na ktorom k incidentu došlo, nie je monitorované kamerovým systémom, na záberoch boli nasnímané úplne iné priestory, ktoré nijako s udalosťou nesúviseli. Súkromný kamerový systém nainštalovaný pri nemocničnom bufete však zaznamenal už spomínané odprevadenie pani Škodovej policajtmi do sanitky, na ktorom vidno, ako jej policajti pomáhajú s taškami, čo je úplne opačné správanie, než divákovi navodená hrubosť policajtov.

Odvysielanú reportáž považujeme za neobjektívnu a zároveň za tendenčne znevažujúcu Policajný zbor SR v očiach verejnosti.

 


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign