Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Rozprávka, ktorá prispieva k bezpečnosti predškolákov

KRPZ Banská Bystrica |MM|  Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici chce netradičným spôsobom – cez rozprávku osloviť banskobystrických predškolákov, ktorých od septembra  v základných školách čaká veľa nového, zaujímavého, viac samostatnosti ale aj nebezpečných situácií.

Autorkou rozprávky je preventistka – policajtka, npor. Mgr. Andrea Petrovičová a v príbehu sa budúci školáci stretnú so zajačími sestričkami, na ktorých číha zlodejská Tetka Straka, nenásytný Vlk Artur a nebezpečný Ježko Ostrý Pichliač. Príbeh je doplnený divadlom a tancom, o ktorý sa postarali žiaci Súkromného centra voľného času a Tanečnej školy K – Dance pod vedením lektorky Lucky Piliarovej. 

Okrem toho, že deti rozprávku počúvajú, majú možnosť vidieť svojich hrdinov, s ktorými sa môžu stotožniť a čakajú, ako to s nimi dopadne. Zároveň sa naučia, že nesmú otvárať dvere cudzím ľuďom, ani sa s nimi po telefóne rozprávať, od cudzích ľudí nič brať, ani si s nimi sadať do auta. Ako to už v rozprávke býva, dobro zvíťazí nad zlom a potešení predškoláci si môžu na záver radostne zatancovať s rozprávkovými bytosťami ako i policajtkami.

V tomto roku sa do projektu, ktorý je pripravený v súlade so štátnym vzdelávacím programom pre materské školy zapojili Materská škola Na Starej tehelni, Materská škola na ul. 9. mája, obidve v meste Banská Bystrica a Materská škola v Malachove.

 

Dovoľujeme si Vás týmto pozvať na spomínané predstavenie, ktoré sa uskutoční dňa 18.3.2013 o 10.15 hodine v MŠ na Starej Tehelni v Banskej Bystrici.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign