Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Š. Mráz: Klenotom Hviezdneho večera budú spoločné duetá

159

GRAND STUDIO |MM| HVIEZDNY VEČER sa bude niesť v znamení charitatívneho posolstva, ktoré prídu 15. mája v rámci benefičného koncertu do STEEL ARÉNY podporiť Karel Gott, Eva Urbanová, Miroslav Dvorský a Nela Pocisková. O ich hudobný doprovod sa postarajú Boom! Band Jiřího Dvořáka a Štátna košická filharmónia majúca za sebou spoluprácu s velikánmi ako Jose Careras alebo Placido Domingo. 

Tradícia koncertov pre Nadáciu Harmony začala pred štyrmi rokmi, kedy s touto myšlienkou prišiel Peter Dvorský s manželkou a Štefan Mráz tento projekt podporil. Ako priznal, dlhé roky obdivoval spevácke umenie Petra Dvorského a keď sa neskôr zoznámili, stali sa priateľmi. Pri jednom z ich spoločných rozhovorov vznikol práve nápad podporiť nadáciu aj takýmto spôsobom. Pripomenieme, že Nadáciu Harmony založil Peter Dvorský s manželkou v roku 1991 za účelom zriadenia a prevádzkovania činností Rehabilitačného centra pre zdravotne postihnuté deti. Centrum poskytuje starostlivosť deťom s ortopedickými, neurologickými a traumatologickými diagnózami, vrodenými vývojovými poruchami, pričom veľkú časť pacientov tohto centra tvoria deti s poškodením centrálneho nervového systému (CNS) - s detskou mozgovou obrnou. „Keďže milujem operu, obdivoval som Petra Dvorského. Preto bolo pre mňa veľkou cťou, keď sme sa zoznámili a stali sa priateľmi. Raz sme sa s maestrom bavili na tému, ako by sme mohli podporiť nadáciu. Povedal som mu, že má predsa mnoho známych medzi spevákmi, ktorí si ho vážia a určite radi prijmú jeho pozvanie vystúpiť na benefičnom koncerte s takýmto ušľachtilým poslaním,“ zaspomínal si donor Nadácie Harmony  a spoluorganizátor májového Hviezdneho večera Štefan Mráz. 

Cieľom koncertu je podporiť možnosti poskytovania sociálnych služieb formou rehabilitačných pobytov deťom z celého Slovenska s diagnózou detskej mozgovej obrny. Výťažok z akcie, ako aj získané financie z verejnej zbierky, ktorá sa uskutočni priamo na podujatí, poputuje na tieto určené ciele. Napríklad vďaka širokej podpore verejnosti  organizátori mohli v roku 2011 po koncerte v Dome Umenia v Košiciach odviesť na účet nadácie sumu 22.000 Eur. Práve veľký záujem o koncert bol inšpiráciou k tomu, aby ho tento rok usporiadali v hokejovom chráme na východe Slovenska. „Pri koncipovaní dramaturgie sme si dali záležať na tom, aby si každý, kto navštívi STEEL Arénu, prišiel na svoje. E. Urbanová ako sopranistka a tenor M. Dvorský zaspievajú slávne svetové árie, K. Gotta verejnosti predstavovať nemusím a rovnako bude zážitkom vystúpenie talentovanej N. Pociskovej. Z pódia odznejú operné skladby, muzikálové hity, známe popové piesne a osobne sa veľmi teším na spoločné duetá, ktoré budú klenotom výnimočného večera,“ zdôraznil Š. Mráz.

Koncert Hviezdny večer prinášajú Nadácia Harmony, Aréna promotion a Termostav Mráz. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.

Pri tejto príležitosti môžete do 15. 4. 2013 využiť super akciu, keď k minimálne trom zakúpeným vstupenkám dostanete 120-minútový videozáznam z koncertov a vystúpení opernej legendy Petra Dvorského v milánskej La Scale. 2-DVD si môžete vyzdvihnúť v pokladni alebo recepcii STEEL Arény. Akcia sa nevzťahuje na lístky zakúpené do lóži.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign