Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 20. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Spoločné vyhlásenie ministerstiev k opatreniam po povodniach

159

MVSR |MM|  Spoločné vyhlásenie Ministerstva zdravotníctva SR, Ministerstva vnútra SR, Ministerstva životného prostredia SR, Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Úradu verejného zdravotníctva SR

V utorok 11. júna 2013 sa na pôde Ministerstva zdravotníctva SR konalo stretnutie medzirezortnej pracovnej skupiny na čele s ministerkou zdravotníctva Zuzanou Zvolenskou. Na stretnutí sa zúčastnili zástupcovia Ministerstva vnútra SR, Ministerstva životného prostredia SR, Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a rovnako aj zástupcovia Úradu verejného zdravotníctva SR a Bratislavského krízového štábu. Systém záchranných prác a opatrení po povodniach je v súčasnosti efektívny a dostatočne funkčný. V kooperácii so všetkými kompetentnými rezortmi  sa už vykonávajú preventívne opatrenia, ktoré pomáhajú pri obnove základných podmienok pre život ľudí, pre hospodársku činnosť na povodňou zaplavenom území a opatreniach na predchádzanie ochoreniam. Po aktuálnom vyhodnotení entomológa nie je na povodňovom  území nebezpečenstvo šírenia závažných prenosných ochorení ľudí prostredníctvom komárov.

Aj naďalej prebieha monitoring hrozby šírenia prenosných ochorení v postihnutých oblastiach. Zároveň v týchto dňoch odborníci pracujú na vytipovaní lokalít liahnutia  a premnoženia komárov. Na základe informácií z Úradu verejného zdravotníctva SR a obcí sa v prípade potreby určia miesta, kde budú postreky nevyhnutné. Činnosť samosprávy v tejto záležitosti bude okrem iného usmernená aj prostredníctvom nariadenia obvodných úradov, ktoré vydá rezort vnútra.

O výsledkoch stretnutia pracovnej skupiny bude na rokovaní Vlády SR informovať svojich kolegov ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign