Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Správa Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Galante

HAZZ Galanta 08. 02. 2010 11:36:10Udalosti v meste
Vplyvom mimoriadnych poveternostných podmienok bola dňa 05.02.2010 o 16.14 hod. vyžiadaná pomoc cestou operačného strediska Policajného zboru v Galante na vyslobodenie zapadnutých a uviaznutých motorových vozidiel. Jednalo sa o úsek cesty č. II/507 medzi obcami Mostová a Vozokany a č. II/561 medzi obcami Matúškovo a Dolné Saliby, nakoľko na úsekoch sa nachádzalo mnoho uviaznutých osobných vozidiel a tiež autobusy s cestujúcimi. Hasičská jednotka z OR HaZZ v Galante vykonala výjazd s technikou MB Atego 1+4 k úseku cesty č. II/507, kde pomohli vytiahnuť zapadnutý autobus, ktorý blokoval celú vozovku. Príslušníci Policajného zboru v Galante uzavreli predmetnú cestu, na čas potrebný k bezpečnému vyslobodeniu autobusu. Nakoľko stupňujúce sa poveternostné podmienky zhoršovali zjazdnosť niektorých cestných úsekov bola vyžiadaná pomoc zo Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Malackách. Vyslobodzovacia technika T-815 AV 15 s posádkou 1+1 dorazila o 19:55 hod na úsek cesty č. 507 medzi obcami Dolná Streda a Nebojsa, kde vyťahovala uviaznuté kamióny a vozidlá. Následne sa technika presunula na úsek cesty č. II/561 medzi Matúškovom a Dolnými Salibami, kde uviaznutý kamión zablokoval 7 autobusov a veľa osobných vozidiel. Na úsek medzi obcami Dolné Saliby a Kráľov Brod bola vyžiadaná pomoc z okolitých poľnohospodárskych družstiev Hrušov, Dolné Saliby a Kráľov Brod, aby poskytli techniku k vyťahovaniu uviaznutých vozidiel. Ťažkými traktormi sa podarilo vo večerných hodinách sprejazdniť aj tento úsek cesty, na ktorom uviazlo viacero kamiónov. Na miesto dorazila technika Kia 1+0, kde príslušník poskytoval uviaznutým cestujúcim horúci čaj a následne pomáhal riadiť cestnú premávku. Za asistencie polície, ktorá riadila cestnú premávku na dôležitých úsekoch, sa okolo 20:50 hod. podarilo sprejazdniť všetky cesty na území okresu Galanta. Následne sa hasičské jednotky vrátili na základne. Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Galante touto cesto chce vyjadriť poďakovanie zúčastnením organizáciám, ktoré poskytli ľudí, techniku a prostriedky, za pomoc pri vyslobodzovaní uviaznutých motorových vozidiel.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci
HAZZ Galanta | 11-02-2010 10:12:50
Samozrejme, že hasičská jednotka nesmie vykonávať vytiahnutie motorového vozidla, pokiaľ nie je v ohrození život alebo zdravie ľudí, pokiaľ vozidlo neohrozuje vodné toky alebo životné prostredie, pokiaľ nehrozí únik nebezpečných látok a pod. Toto platí všade, a ako ste spomínali, jedinou výnimkou je dobrá vôla veliteľa zásahu. Dňa 5.2.2010 vznikla mimoriadna situácia, kde bolo viacero motorových vozidiel mimo vozovky, niektoré svojou polohou blokovali prejazd ostatným vozidlám, a tvorili sa kolóny a zápchy na viacerých úsekoch ciest. Postihnuté osoby museli dlho čakať na pomoc, kedže niekedy bolo problém sa dostať k miestu udalosti, v kolónach uviazlo viacero autobusov s cestujúcimi. Nízke teploty a zhoršujúce sa poveternostné podmienky stupňovali túto mimoriadnu udalosť. Na základe týchto skutočností mohlo dôjsť k ohrozeniu zdravia osôb a preto po vyžiadaní pomoci operačným strediskom policajného zboru bol vykonaný zásah jednotky OR HaZZ v Galante. Iste pokiaľ by vznikol nejaký problém (ako ste spomínali, utrhlo by sa lano, poškodilo by sa vyťahované vozidlo, nedaj bože niekt by sa zranil) bolo by vyšetrované ako k tomu vôbec došlo, kto nariadil výjazd, kto je zodpovedný a pod. Ale pevne dúfam, že sme sa riadili heslom Hasičského a záchranného zboru "Pomoc v núdzi" a že osoby uviaznuté počas tejto mimoriadnej situáciu potrebovali našu pomoc a pomoc všetkých zúčastnených, ktorý svojou prácou a snahou prispeli k sprejazdneniu ciest. Máme informácie, že veľa spoločností, družstiev aj fyzický osôb v rámci celého okresu Galanta poskytlo rôznu techniku (od terénnych vozidiel cez traktory až po obrovské nakladače), ktorou vyťahovali uviaznuté vozidlá a odstraňovali snehové záveje, za čo im patrí veľká vďaka.
Ján Kašuba | 11-02-2010 09:14:26
samozrejme bola to kalamitna situacia...neviem ako u vás ale v Žilinskom kraji je problém, keď jednotky HaZZ vyťahujú zapadnuté autá v priekopach pokiaľ neohrozujú živ. prostredie - napr. vodný zdroj, ináč to z kraja slovne zakazujú , a určujú aby si to zabezpečil majiteľ alebo polícia, ale na papier takýto zákaz nedajú a nepodpíšu, a pokiaľ si to veliteľ zásahu zoberie na triko a rozhodne sa auto vytiahnuť-treba pomáhať ľuďom, a náhodou sa niečo stane- urve sa lano, poškodí sa ťahacie auto a pod.- tak chudáka vel.zásahu buzerujú, že načo to robel, hnanie pred komisiu, postihnutie na plate,keď ináč nie tak určite na odmenach,...napíšte aké máte v tomto smere skúsenosti z iných jednotiek.

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign