Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 25. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Tretí ročník celoštátneho vzdelávacieho programu „Orbit - Zdravý úsmev pre každého“ v Trnave

159

AMI Communications Slovakia  |MM| Tretí ročník celoštátnej roadshow „Orbit - Zdravý úsmev pre každého“ sa uskutoční vo štvrtok 20. júna v Trnave. Predchádzajúce dva ročníky boli veľmi úspešné a dokázali prilákať viac ako 76 000 návštevníkov po celej Slovenskej republike. Na vzdelávacej akcii zameranej na rozšírenie povedomia o dôležitosti dentálnej hygieny sa návštevníci môžu bezplatne poradiť s kvalifikovanými odborníkmi. K dispozícii budú mať aj informačné materiály a vzorky žuvačiek bez cukru Orbit. Veľký kamión s kompletným vybavením bude vzdelávať ľudí dňa 20. júna v Trnave pred obchodným centrom Max od 10.00 do 18.00.

Hoci v západných krajinách patrí pravidelná návšteva dentálnej hygieničky k bežným záležitostiam, my Slováci s ňou stále bojujeme a pravidelne svoj chrup dentálnej hygieničke zveruje len 45 % z nás. Rovnako tak medzizubné pomôcky používa pravidelne necelá tretina Slovákov*. Práve tento postoj chce zmeniť celoštátny projekt „Orbit - Zdravý úsmev pre každého“, ktorého tretí ročník odštartuje 6. júna v Žiline a pokryje celé Slovensko.

  
 

16 slovenských miest

 

Tento rok  na 18 miestach v 16 mestách po celom Slovensku budú mať návštevníci možnosť stretnúť sa s dentálnou hygieničkou a stomatológom, ktorí ľuďom poradia, ako sa správne starať o svoje zuby. Do akcie bude zapojený kamión, v ktorom bude k dispozícii stomatologická ambulancia. Umiestený bude pri nákupných centrách a na námestiach najväčších slovenských miest. V kamióne budú odborníci, s ktorými budú môcť návštevníci konzultovať svoje problémy ohľadom dentálnej hygieny, získať informačné materiály a taktiež žuvačky Orbit bez cukru, ktoré sú ideálnym doplnkom v starostlivosti o ústnu hygienu a vzorky pasty Colgate. Všetci návštevníci si budú môcť pozrieť edukatívne video alebo vyplniť dotazník a získať v súťaži hodnotné ceny. 

 

Orbit Klub je odborná platforma, ktorá sa dlhodobo zameriava na dôležitosť dentálnej hygieny. V predchádzajúcich dvoch ročníkoch  sa nám podarilo spolu osloviť viac ako 76 000 obyvateľov v celej republike. Dúfame, že sa nám aj tento rok podarí zaujať a informovať čo najväčší počet ľudí. Veríme, že je to správny spôsob, ako motivovať ľudí k správnej starostlivosti o ústnu hygienu a zbaviť ich strachu z návštevy dentálnej hygieničky,“ hovorí Jana Přerostová, brand manažérka značky Orbit.

 

Na Slovensko z Českej republiky

 

Projekt „Orbit - Zdravý úsmev pre každého" sa uskutoční v Slovenskej republike už tretíkrát. Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch bude akcia mieriť na Slovensko zo susednej Českej republiky. Za posledné dva roky sa v oboch krajinách podarilo osloviť takmer 150 000 ľudí a získať od nich takmer 19 000 vyplnených dotazníkov na tému dentálna hygiena. Podujatie, ktoré v rámci zubného zdravia obyvateľov Česka a Slovenska organizuje značka žuvačiek bez cukru Orbit, sa stretlo s veľkým úspechom aj u odbornej verejnosti. Tento rok je opäť odborným garantom podujatia Asociácia dentálnych hygieničiek.

 
 

A prečo je vlastne dôležité dbať na dentálnu hygienu?

 

Hlavným dôvodom je fakt, že zdravý a správne čistený zub nemôže ochorieť. Kým lekár spravidla rieši problémy, ktoré už nastali, dentálna hygienička vám pomôže im predchádzať,“ hovorí Ľubica Trebichalská z Asociácie dentálnych hygieničiek Slovenska. Ak chcete mať zdravé a krásne zuby, musíte si ich vedieť správne vyčistiť. V takom prípade navštívte projekt „Orbit - Zdravý úsmev pre každého“, kde sa dozviete všetko potrebné o dentálnej hygiene.

 
Kde a kedy sa projekt Orbit - Zdravý úsmev pre každého objaví:

 

Deň

Dátum

Mesto

Lokácia

štv

6.6.2013

Žilina

Tesco

pia

7.6.2013

Martin

Mesto - Prior

so

8.6.2013

Poprad

OC MAX

ne

9.6.2013

Košice

Optima

pon

10.6.2013

Prešov

Tesco

ut

11.6.2013

Lučenec

Tesco

str

12.6.2013

Levice

City Park

štv

13.6.2013

Nové Zámky

NC Aquario

pia

14.6.2013

Nitra

OC MAX

so

15.6.2013

Zvolen

Europa Shopping Center

ne

16.6.2013

Banská Bystrica

Europa Shopping Center

pon

17.6.2013

Prievidza

Námestie Slobody

ut

18.6.2013

Trenčín

Mierové námestie

str

19.6.2013

Piešťany

Tesco

štv

20.6.2013

Trnava

OC MAX

pia

21.6.2013

Bratislava

Tesco Zlaté piesky

so

22.6.2013

Bratislava

OC Danubia

ne

23.6.2013

Bratislava

Eurovea

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na každom mieste bude akcia prebiehať od 10:00 do 18:00. Akcia sa koná aj za nepriaznivého počasia.

 

Súťažte a vyhrajte

 

V rámci roadshow „Orbit – Zdravý úsmev pre každého“ prebieha na všetkých miestach súťaž. Ak vyplníte spolu s hosteskami krátky dotazník o dentálnej hygiene, odpoviete na súťažnú otázku a vylníte svoje kontakty, môžete vyhrať

3 x elektronickú kefku Sonicare FlexCare v hodnote 160 €, DVD E-Zubár a 12 balíčkov žuvačiek Orbit. Pre ďalších 7 súťažiacich je pripravený DVD E-Zubár, zásoba žuvačiek Orbit a balíček produktov značky Colgate. Úplné pravidlá spotrebiteľskej súťaže „Orbit - Zdravý úsmev pre každého 2013 SR“ nájdete na www.orbitklub.sk.

 

 

 * Prieskum Orbit Klubu z roku 2012 medzi viac ako 3 500 obyvateľmi SR.

 
Orbit Klub je dlhodobý vzdelávací program pre laickú i odbornú verejnosť (zubní lekári, dentálne hygieničky). Jeho cieľom je zvyšovať povedomie o dôležitosti komplexnej dentálnej hygieny počas celého života človeka a posilňovať komunikáciu medzi lekárom, pacientom a dentálnou hygieničkou. Orbit Klub sa snaží klásť dôraz na prevenciu a budovať u verejnosti pocit zodpovednosti za svoje zubné zdravie. Medzi hlavné aktivity Orbit Klubu patrí napr. webová stránka www.OrbitKlub.sk, vzdelávací seriál E-Zubár, spolupráca s odborníkmi, príprava informačných materiálov pre odborníkov a realizácia pravidelných výskumov na tému zubné zdravie. Databázu zubných lekárov a dentálnych hygieničiek nájdete na adrese www.OrbitKlub.sk.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign