Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 27. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Trinásta komnata

159

TTSK |MM| Trnavský samosprávny kraj a Domov sociálnych služieb (DSS) pre dospelých „Humánum“ v Zavare usporiadali  v Trnave 3. ročník konferencie s medzinárodnou účasťou  pod názvom Trinásta komnata s podtitulom Ako „byť“ lepším a kompetentnejším človekom. Názov konferencie treba chápať ako  fenomén odkrývajúci strach, hnev, agresivitu, smútok a iné emócie, o ktorých sa bežne nehovorí a ktorých sa snažíme nedotýkať. Ďalšími usporiadateľmi boli Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety Bratislava a Inštitút zdravotníctva a sociálnej práce sv. Ladislava Nové Zámky.

Hlavnými cieľmi konferencie boli nachádzanie nových možností „trinástej komnaty“ prijímateľov sociálnych služieb, otvorenie jednotlivých problematík a oblastí poskytovania sociálnych služieb, hľadanie ciest efektívnej pomoci, prezentovanie alternatív sociálnej práce a rozbor najčastejších záťažových situácií v sociálnych zariadeniach. „Tým, že budeme profesionálnejší, tým, že budeme aktívne hľadať nové cesty k zmene, k systému kvality, bude naša práca istejšia a proces pomoci bude mať kvalitatívnejšiu hodnotu,“ povedala riaditeľka DSS Zavar Anna Pavlovičová.

So svojimi skúsenosťami vystúpili domáci a zahraniční odborníci pracujúci v oblasti. Príspevky predniesli napríklad kňazi Anton Srholec, ktorí pracuje ako riaditeľ resocializačného centra RESOTY a Marián Červený, Anja Mustagrudič z Pedagogickej a sociálnej akadémie bl. Laury v Trnave, Gabriela Ručková z UCM Trnava, Katarína Kuzlíková z Alzheimer centra Piešťany, Simona Tomanová z Domova Jeřabina v Těchobuzoch z Českej republiky a ďalší.

Výstupom z konferencie bude zborník prednášok.

Ivan Krajčovič


Fotogaléria k článku:

159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign