EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 27. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Trnavské kolo Kinderiády vyhrala ZŠ Brezová pod Bradlom

159

AMI Communications Slovakia |MM| V štvrtom regionálnom kole siedmeho ročníka Kinderiády zvíťazilo družstvo zo ZŠ Brezová pod Bradlom s celkovým počtom 104 bodov. Víťazstvo získali svojimi vyrovnaným výkonmi všetkých ôsmich členov družstva v individuálnych disciplínach, ako aj vďaka tímovému duchu  v štafetovom behu na 4 x 60 metrov. Na druhom mieste skončila ZŠ Mojmírova z Piešťan so 142 bodmi. Tretie miesto obsadili žiaci zo ZŠ J. Fándlyho zo Serede, ktorí získali 191 bodov. Tri víťazné družstvá postupujú do júnového finále v Bratislave, kde zabojujú o ceny v hodnote 4 980 EUR, ktoré školám venuje spoločnosť Ferrero Česká na rekonštrukciu športovísk alebo nákup športových potrieb. Odbornú záštitu nad podujatím prevzal Slovenský atletický zväz.

Včerajších pretekov sa zúčastnilo 33 škôl z celého Trnavského kraja. Každú školu zastupovalo osemčlenné družstvo zložené zo 4 chlapcov a 4 dievčat z druhých až piatych ročníkov. Všetci malí športovci súťažili v šprinte na 60 metrov, druháci skákali do diaľky z miesta, tretiaci si zmerali sily v hode plnou loptou, štvrtáci v hode kriketovou loptičkou. Piataci mali na programe skok do diaľky z miesta s rozbehom. Záverečnou disciplínou bol štafetový beh 4 x 60 metrov.

Žiaci z Trnavského kraja ukázali výborný atletický potenciál. Medzi pozoruhodné výkony nesporne patrili výsledky tretiačky Hany Ďurišovej zo ZŠ NSUT z Trnavy, ktorá vyhrala v behu na 60 m s časom 10,53 s, ako aj v hode plnou loptou z miesta do vzdialenosti 7,76 m. Kvalitný výkon podala aj piatačka Denisa Bučková zo ZŠ Bojničky, ktorá bola prvá v behu na 60 m s časom 9,83 s. Prvé miesto získala aj v skoku do diaľky s rozbehom s výkonom 415 cm. Už tradične bola očakávanou disciplínou štafeta 4 x 60 metrov, ktorú v napínavých pretekoch vyhrali mladí bežci zo ZŠ Školská z Holíča so skvelým časom 38,91 s. Po štafete sa uzavreli celé preteky a bolo rozhodnuté o víťazoch nielen jednotlivých disciplín, ale aj družstiev. Tí najlepší boli odmenení cenami od spoločnosti Ferrero Česká.

Informácie o projekte nájdete aj  na internetových stránkach www.kinderiada.sk a na profile http://www.facebook.com/Kinderiada.SK. Súťaž organizuje spoločnosť Ferrero Česká v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom.