Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

V aute nenechávajte žiadne veci!

159

KRPZ Prešov |MM|  Len od začiatku tohto týždňa zaevidovala polícia v Prešovskom kraji niekoľko prípadov krádeží vlámaním do osobných áut. Ani v jednom prípade pritom nešlo o žiadne sofistikované vlámanie. Zlodeji jednoducho rozbili okno na dverách a z auta ukradli veci. Polícia pritom práve na takéto prípady ľudí pravidelne upozorňuje. Akékoľvek voľne položené veci v aute sú pre zlodejom lákadlom, platí totiž, že príležitosť robí zlodeja.

 

            Či ide o obyčajné auto alebo o luxusnejšie je úplne jedno. Taktiež ani miesto, kde je auto zaparkované nehrá významnú úlohu. Takáto krádež totiž trvá len pár sekúnd. Zlodej rozbije okno, natiahne sa za lupom do auta a už je preč. Takýmto spôsobom bolo tento týždeň napríklad vykradnuté auto zaparkované na parkovisku pred cintorínom v obci Hôrka (okr. Poprad) alebo na parkovisku pri kostole v obci Šambron (okr. Stará Ľubovňa). Čo sa ešte týka miesta krádeže, tak k tým častejším patria parkoviska pri obytných blokoch a rodinných domoch, uličky v mestách, ale aj parkoviska pri penziónoch, obchodných domoch, či rôznych firmách. Z áut, ktoré boli tento týždeň vykradnuté si zlodeji odniesli dámske kabelky, pánske taštičky, peňaženky s peniazmi a dokladmi a dokonca aj bixenonové svetlomety.      

 

            Stačí však málo a takýmto krádežiam sa dá ľahko predísť. Nie je to nič nové a v podstate pre každého známe. Nikdy nenechávajte v aute žiadne veci ani na krátku chvíľu! Páchateľa môže zaujať i poloprázdna igelitová taška na sedadle Vášho auta, nie to ešte kabelka či kožený kufrík. Zlodej v takýchto prípadoch koná impulzívne, najskôr vec ukradne a až potom uvažuje o jej hodnote. V mnohých prípadoch je v konečnom dôsledku škoda spôsobená rozbitím okna väčšia ako hodnota ukradnutej veci.  

 

            Aj keď opúšťate vozidlo len na malú chvíľu, vezmite si svoje cennosti so sebou. Ak si ich so sebou neberiete, uložte ich aspoň do batožinového priestoru, nech zbytočne  nepriťahujú zvedavé oči ľudí. V aute by ste si nemali odkladať ani technický preukaz či iné doklady. Je na nich množstvo údajov, ktoré sa v nesprávnych rukách dajú ľahko zneužiť. Lákadlom pre zlodeja je i autorádio. Ak ho máte vo svojom aute s odnímateľným panelom, využite túto možnosť a pri odchode si vezmite panel so sebou. Neskrývajte ho v aute. Takáto hra sa Vám nemusí vyplatiť, zlodej má totiž talent na vyhľadávanie skrýš. To platí tak pre prípad, že parkujete niekde v meste, ale aj keď auto zaparkujete na noc pri svojom dome, či bytovke.

 

            Ak parkujete mimo domu, nikdy neparkujte auto na opustenom mieste. Využite platené a strážené parkoviská. Prílišná šetrnosť sa nevypláca. Cena parkovného je predsa niekoľkonásobne nižšia ako cena Vašich vecí. I keď po opustení vozidla v ňom nenecháte žiadne cennosti, nemali by ste zabudnúť uzamknúť všetky dvere. Okná by mali byť vytiahnuté smerom hore a uzatvorené strešné okno. Zvukový alarm síce samotnej krádeži nezabráni, môže Vás však upozorniť na nedovolenú manipuláciu s Vaším automobilom.

 

            Ak predsa len nájdete svoje auto násilne otvorené, nesadajte doň a nezisťujte, čo Vám zmizlo! Môžete tak zničiť stopy, ktoré páchateľ zanechal a vy sa môžete s najväčšou pravdepodobnosťou so svojimi zmiznutými vecami rozlúčiť! Ihneď kontaktujte políciu na bezplatnom  čísle 158.

    


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KRPZ
159
Autor: KRPZ

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign