Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 23. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

V Brezne vyšetrujú neoprávnený výrub drevín v ochrannom pásme Chránenej krajinnej oblasti Poľana

KRPZ Banská Bystrica |MM| Vyšetrovateľ v Brezne obvinil z prečinu útoku na verejného činiteľa 25-ročného muža, bytom Sihla. Dňa 21. 5. v popoludňajších hodinách v chránenej krajinnej oblasti Poľana v doline Kamenistá, približne kilometer pred rampou a východom z tejto doliny, po tom, ako člen lesnej stráže odfotografoval osobné motorové vozidlo Fiat Doblo, prišiel k nemu obvinený a spýtal sa ho prečo fotí to auto. Zamestnanec lesov mu oznámil, že sa nachádza v chránenej oblasti a nemá povolenie na vjazd. Obvinený sa mu začal slovne vyhrážať a zahnal sa na neho päsťou. Keď poškodený išiel k svojmu autu, obvinený na neho kričal, že ho tam zabije. Poškodený rýchlo nasadol do auta a rukou pridržiaval dvere, ktoré mu chcel obvinený násilím otvoriť, pričom odtrhol kľučku z dverí.  Následne obvinený začal búchať päsťou po skle na dverách vodiča a stále vykrikoval, že ho zabije. Poškodený naštartoval svoje služobné vozidlo, prešiel s ním k rampe a pokračoval v ceste do dediny, pričom v obci Sihla na začiatku takzvanej Židovskej ulice odstavil služobné vozidlo a tu na neho obvinený opätovne kričal že ho zabije, vyhrážal sa mu likvidáciou a pri tom mu búchal na okno vodiča. Obvineného vyšetrovateľ obvinil aj z  prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov, pretože s osobným motorovým vozidlom značky Fiat Doblo, neoprávnene jazdil po lesnej ceste v ochrannom pásme Chránenej krajinnej oblasti Poľana s II. stupňom územnej ochrany, ktoré leži v katastrálnom území obce Sihla, bez viditeľne umiestneného povolenia či oprávnenia.

Vyšetrovateľ v Brezne obvinil z prečinu výtržníctva 48-ročnú ženu, bytom Sihla. Dňa 21. 5. v popoludňajších hodinách v obci Sihla na začiatku takzvanej Židovskej ulice, najskôr nadávala členovi lesnej stráže do debilov s tým, že ako si ich dovolil kontrolovať. Načo sa jej snažil vysvetliť situáciu a hovoril jej, že jej synovia sa mu vyhrážali, načo ho obvinená päsťou cez otvorené okienko udrela do ľavej sánky, čím mu spôsobila zranenie s dobou liečenia do 7 dní. Vyšetrovateľ ženu obvinil aj z prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov. Dňa 21. 5., dvaja muži  (25-ročný zo Sihle a 30-ročný z Vaľkovne) vykonali na jej príkaz výrub drevín v ochrannom pásme Chránenej krajinnej oblasti Poľana s II. stupňom územnej ochrany, ktoré ležia v katastrálnom území obce Sihla. Urobili to bez povolenia orgánu ochrany prírody, ktorý vydáva písomné rozhodnutie o súhlase  na výrub drevín rastúcich mimo lesné pozemky a bez povolenia obvodného lesného pozemkového úradu, ktorý vydáva písomné rozhodnutie o súhlase na výrub drevín rastúcich na lesných pozemkoch. Uvedeným skutkom došlo k neoprávnenému výrubu stromov a to 423 smrekov, 1 smrekovca opadavého, 5 kusov  brezy previsnutej a 10 kusov bližšie nešpecifikovaného druhu vŕby, ktorých spoločenská hodnota predstavuje spolu sumu vo výške 131 364 eur. Obvinení sú stíhaní na slobode, za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody obvinenému až na 3 roky a obvinenej na 1 až 5 rokov.

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign