Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 26. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

V Lučenci vykrádajú domy a byty, pátrame po zlodejoch

KRPZ Banská Bystrica |MM|  Polícia v Lučenci pátra po páchateľovi, ktorý sa v nedeľu (13.1.) v čase medzi 16.30 až 18.00 hodinou  vlámal do bytu na ulici Pivničný rad v Lučenci. Na druhom  poschodí vypáčil zamknuté vchodové dvere a z bytu ukradol zlaté šperky. Majiteľke bytu spôsobil krádežou a poškodením dverí škodu odhadnutú takmer na 3-tisíc eur. Poverený príslušník začal trestné stíhanie vo veci prečinu porušovania domovej slobody a prečinu krádeže. V priebehu predchádzajúceho týždňa polícia v Lučenci riešila ďalšie dva prípady krádeží vlámaním do rodinných domov, ku ktorým došlo v utorok (8.1.) v čase keď majitelia boli v práci. Na ulici J. Kráľa páchateľ preskočil oplotenie domu, vypáčil vchodové  dvere a z domu ukradol notebook, šperkovnicu so zlatými šperkami, digitálny  fotoaparát  s  objektívom  vykladaným swarovského kryštálom a finančnú hotovosť. Majiteľovi vznikla krádežou a poškodením škoda viac ako 2100 eur. Do ďalšieho domu sa páchateľ vlámal v ten istý deň (8.1.) na ulici I. Krasku. Vypáčil vchodové dvere a z domu ukradol zlaté šperky. Majiteľke spôsobil škodu za 170 eur.

Prevencii pred krádežami vlámaním do bytov a rodinných domov treba venovať pozornosť nielen v čase keď majitelia odchádzajú na letné dovolenky, ale počas celého roka. Ak chce majiteľ urobiť svoj byt alebo rodinný dom v čase svojej neprítomnosti bezpečnejší, nejde to bez vynaloženia finančných prostriedkov a technických úprav. Veľmi dobrú ochranu pred krádežami vlámaním do bytov a domov poskytujú bezpečnostné dvere s bezpečnostnými zámkami  a viacbodovým uzamykaním. Jednoduchá univerzálna rada ako zabezpečiť rodinný dom pred krádežou vlámaním neexistuje, pretože každý dom je iný. Kritickými miestami sú jednak vchodové dvere do domu (niekedy ich je dokonca viacero) a ľahko dostupné okná v prízemí. Pokiaľ si majitelia nechcú „pokaziť“ vzhľad svojho domu ochrannými mrežami, zostáva možnosť elektronického zabezpečenia domu s tým, že narušenie domu signalizuje vonkajšia siréna, čo by malo stačiť na upozornenie susedov na to, že sa niečo deje a páchateľa prinútiť k úteku bez toho, aby niečo z domu odniesol. Druhou možnosťou je vyviesť signál elektronického zabezpečenia domu na centrum registrácie poplachov príslušného policajného útvaru, čo zaručí rýchly príchod policajnej hliadky k napadnutému domu. Najjednoduchšou prevenciou je mať dobré vzťahy so susedmi. Oni môžu dohliadať na vašu  bezpečnosť rovnako, ako vy môžete pomôcť chrániť ich majetok.  Požiadajte ich o telefónne čísla domov, či do zamestnania a majte ich vždy po ruke. Ak ste videli niečo, čo vás znepokojilo, porozprávajte sa s nimi, prípadne s domovým dôverníkom, či správcom. Ak máte podozrenie, že v okolí domu, alebo vo vchode vášho bytového domu sa pohybujú podozrivé cudzie osoby, oznámte to polícii na t.č. 158.

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign