Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 22. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

V obvode železničných dráh bola Modrá-24

Prezídium PZSR |MM| Včera ráno skončila v obvode železničných dráh 24-hodinová medzinárodná policajná akcia. Už piaty krát sa podobná akcia v rámci Európskej siete RAILPOL uskutočnila pod názvom Modrá-24 aj na území Slovenska. RAILPOL je medzinárodná organizácia združujúca ozbrojené bezpečnostné zbory pôsobiace v obvode železničných dráh.

Do medzinárodnej policajnej akcie boli zapojení nielen príslušníci železničnej polície, ale aj poriadkovej polície, dopravnej polície, hraničnej a cudzineckej polície. Takmer 250 policajtov skontrolovalo počas 24-hodín 379 vlakov, 575 osôb a viac ako 130 priecestí.  Zistili takmer 380 priestupkov. Policajti upozorňovali cestujúcich vo vlakoch, aby si dávali pozor na kabelky, osobné veci a nespúšťali ich z dohľadu. Najčastejšími priestupkami na priecestiach bolo prechádzanie na červenú a rýchla jazda.

Cieľom tejto akcie bolo preventívne pôsobenie a kontrola dodržiavania predpisov o bezpečnosti a plynulosti v železničnej a cestnej doprave, ako aj odhaľovanie protizákonnej činnosti v obvode železničných dráh, na staniciach i vo vlakoch.

Na železniciach, vo vlakoch a na staniciach najčastejšie dochádza k priestupkom proti majetku. V minulom roku policajti riešili približne 2 tisíc takýchto priestupkov a rok pred tým 1.791. Poškodenými sú nielen cestujúci, ale aj majetok železničných spoločností. Najčastejším predmetom záujmu páchateľov krádeží sú najmä osobné predmety cestujúcich ponechané bez dozoru. Napríklad batožina, doklady, peňaženky, mobilné telefóny a podobne. Takýchto krádeží sa nedopúšťajú len „profesionáli“, ale často sú to náhodní páchatelia (podľa príslovia „príležitosť robí zlodeja“). Posledné dva roky tak boli krádežou poškodení cestujúci v 329 prípadoch. V priemere v 150 prípadoch na železničných staniciach a zvyšok vo vlakoch.

Polícia bude realizovať podobné akcie aj v budúcnosti, a to nie len na medzinárodnej, ale aj celoslovenskej, či krajskej úrovni v záujme pomáhať chrániť životy, zdravie a majetok.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign