Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 23. 5. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

V pravý čas a na pravom mieste - oravskí policajti pohotovou reakciou prispeli k záchrane šesťtýždňového chlapčeka

KRPZ Žilina |MM| Profesionalita a pohotová reakcia oravským policajtom určite nechýba. Do písmena totiž naplnili slogan „Pomáhať a chrániť“, ktorým Policajný zbor SR prezentuje plnenie svojich úloh v prospech občana. 

V piatok 11. januára t.r. popoludní sa policajná hliadka z Obvodného oddelenia PZ v Trstenej nachádzala na parkovisku v meste Trstená, kde riešila dopravný priestupok.  Počas riešenia priestupku pribehla k policajtom rozrušená mladá žena, ktorá plakala, že má v kočíku dieťatko, ktoré nedýcha a nereaguje na štípanie na líčka, prosila privolať lekársku pomoc. Policajti reagovali pohotovo, zatiaľ čo jeden z členov hliadky telefonoval s operátorkou dispečingu linky 112, druhý policajt vybral dieťatko z kočíka, overil si jeho telesnú teplotu, následne silou primeranou veku dieťatka vykonal masáž srdca. Vzápätí matku s dieťatkom posadil do služobného motorového vozidla a okamžite vyštartoval do nemocnice v Trstenej.  V nemocnici už čakal lekár, ktorému policajt dieťatko odovzdal aj s vysvetlením, aké úkony s dieťatkom urobil. Následne bol chlapček, v sprievode matky prevzatý do starostlivosti nemocnice v Trstenej.  Podľa vyjadrenia lekára bolo počínanie policajta vykonané plne profesionálne.

Za príkladné plnenie služobných povinností budú policajti navrhnutí na udelenie odmeny.

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign